Populární Ford s litrovým motorem selhal v testu známého německého časopisu

22

Renomovaný německý automobilový magazín má své předplatitele i v České republice. Ve své oblasti totiž patří k naprosté světové špičce, a i přes jazykovou bariéru je tak pro některé čtenáře přínosnější než jeho tuzemské alternativy. Také testy, které Auto Bild pořádá, jsou obecně pokládané za nezávislé a velmi relevantní. Modely, které v nich uspějí, automobilky nabízejí s tím, že redaktory časopisu zaujaly. A naopak auta s nízkým hodnocením nepřízeň časopisu poznají na propadu prodejů. 

Zdroj obrázku: Ford

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 

Malý třídveřový hatchback Ford Fiesta patří k nejlevnějším autům na trhu, přestože ve své kategorii cenové rekordy netrhá. Jde o klasické městské autíčko vhodné hlavně na popojíždění ve městě, na dálnici nebo v náročnějším terénu se nebude cítit příliš dobře. Pochlubit se může úsporným motorem EcoBoost, levněji už vás budou vozit jen auta s hybridním nebo elektrickým pohonem. Základní charakteristiky tohoto modelu jsou: 

  • Tříválcový benzinový motor o objemu 998 cm a výkonu 94 koní 
  • Kombinovaná spotřeba: 4,3 l na 100 km 
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 10,5 s 
  • Maximální rychlost:183 km/h 
Mohlo by vás zajímat:  Tyhle automobilové značky mají nejvyšší náklady na údržbu. Částky mohou jít do statisíců korun
Zdroj obrázku: Ford

Vytrvalostní test za pět

Ve vytrvalostním tetu, kterému Auto Bild vystavuje jednotlivá auta, dostal Ford Fiesta nejhorší možnou známku, pětku. Jeho tříválcový motor nepracoval tak, jak by podle výrobce měl. V důsledku toho autu rostla spotřeba a naopak klesal jeho výkon, obojí poměrně výrazně. Ani jízdní vlastnosti auta nebyly dobré. 

Podle redaktorů časopisu jsou na vině nekvalitní levné komponenty, které sice v laboratorních testech dosáhnou na požadované výsledky, v reálném provozu jsou však vystavené náročnějším podmínkám a jejich výkon se prudce snižuje. Ford Fiesta 1.0 EcoBoost proto rozhodně není spolehlivým autem, které by časopis mohl doporučit. Ani vy s ním pravděpodobně nebude spokojeni. 

Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora