Porsche 911 (991) GT2 stále nejisté!

Minulá generace ikonického Porsche 911 (997) nabídla nespočet různých variant, které uspokojily snad každého fanouška. Na samotném vrcholu silničních derivátů stál model GT2 (foto v galerii), potažmo GT2 RS, který všichni nedočkavě vyhlížejí i v současné generaci 991. Jenže tato verze by nakonec nemusela vůbec přijít a my víme proč…

Médium Car and Driver hovořilo s Augustem Achleitnerem, který stojí ve vedení programu Porsche 911. Ten naznačil, že by novodobá 991 ve verzi GT2 nemusela vůbec přijít a všechny kolující informace o tomto voze jsou zatím pouhými spekulacemi. V automobilce Porsche prý existují politické důvody, proč vrcholnou 911ku nepředstavovat. Kromě toho vyvstávají i technické překážky. GT2 v minulosti vycházelo z verze Turbo S, které byl odebrán pohon všech kol a zostřen projev. Ale vzhledem k tomu, že současné Turbo S produkuje 560 koní a sprint na stovku zvládne do tří sekund, bez pomoci předních kol by utrpěla dynamika vozu. Model GT2 s výrazně vyšší cenovkou, ale horší trakcí by se proto zřejmě jen obtížně prodával.

Achleitner přesto neřekl, že GT2 definitivně nepřijde. Dokonce nepřímo naznačil plány na podobný vůz, ale neuvedl, o co přesně se bude jednat. Je tedy možné, že místo GT2 přijde GT3 RS nebo obdobný vůz. Jsme zvědaví, jak to nakonec bude. Pokud GT2 přeci jen Porsche nabídne, nezlobili bychom se, kdyby vypadalo jako na renderu od Perfect Finish, který najdete v galerii.

Zdroj: caranddriver.com