Porsche 911 Carrera GTS proti bandě skákacích chlápků

V osmé sérii populárního motoristického pořadu Top Gear se utkal James May s bandou kluků, kteří rádi šplhají po zdech, skáčou salta ze střech a dovedou ve vzduchu předvést neuvěřitelné pohybové kreace. Zatímco James měl tehdy k dispozici Peugeot 207, jeho protivníci si museli vystačit jen s vlastním tělem a schopností uvažovat, jak se dostat nejrychleji z bodu A do B.

Podobný nápad dostal před časem i jistý Pascal Lemoine. Francouz však proti partě parkouristů nepostavil zástupce jedné z domácích značek, ale rovnou supersport ze Stuttgartu. A že je opravdu čeho se bát! Porsche 911 Carrera GTS řady 997 má totiž pod zadní kapotou atmosféricky plněný šestiválcový boxer o objemu 3,8 litru a výkonu 300 kW. Konkrétní kus má poháněna zadní kola, na které výkon putuje skrze automatickou převodovku PDK. Impozantní jsou nejen tato data, ale také hodnota zrychlení – 911 Carrera GTS 997 se Sport Chrono paketem udolá stovku za 4,2 vteřiny. Mají tedy čtyři vypracovaní mladíci vůbec šanci?

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 965 Prototyp V8

Když se však na snímek podíváte s odstupem a ne jen z hlediska mužské touhy porazit ve svém autě naprosto všechny, otevře se před Vámi kus umění. Nádherné linie stuttgartského kupé a dramatická hudba jsou v kontrastu s panenskou přírodou a pohledem na lidské snažení. Dominance stroje zde nakonec ani není tak silná, jak by se mohlo na první pohled zdát. 

##Park911##

Zdroj: YouTube