Porsche 911 GT3 Cup – závodní bestie v novém!

Stuttgartská automobilka Porsche odhalila konečně novou generaci modelu 911 GT3 Cup, stalo se tak na akci Night of Champions. Nový závodní speciál se zúčastní výhradně šampionátu Porsche Mobil 1 Supercup na začátku příštího roku.

Porsche 911 GT3 Cup vzniklo na základech připravované silniční verze 911 GT3. Nabídne evoluční design a na přídi nový nárazník s karbonovým splitterem. Naopak na zadní části objevíme mohutné křídlo a dvojitou koncovku výfuku umístěnou na středu. Pochopitelně nechybí ani závodní kola se širšími pneumatikami Michelin.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari F70: Nové Enzo se ukáže v Detroitu!

V kabině nalezneme speciální volant se seříznutou spodní hranou, digitální přístrojový štít a středový panel natočený směrem na řidiče. K dispozici je také nově vyvinuté sportovní sedačka, lepší ochranná klec a tzv. střešní záchranný poklop, který umožňuje snadno vyprostit řidiče v případě nehody. V motorovém prostoru vrní 3.8litrový šestiválec o výkonu 460 koní, ve srovnání s předchůdcem jde o nárůst o 10 koní. Síla je přenášena na zadní kola skrz šestistupňovou „dog-type“ převodovku s pádly pod volantem.

Testovací řidič automobilky, Timo Bernhard, prohlásil: „Nová 911 GT3 Cup se mnohem snadněji řídí na limitu, auto je skvěle vyvážené. Nová náprava se správnou geometrií má největší vliv na manipulaci s vozidlem. A krom toho, při řízení 911 GT3 Cup si užijete dostatek zábavy“. Startovací cena nové závodní bestie bude na částce 181.200 Euro bez DPH (v přepočtu asi 4,56 milionu korun).

Mohlo by vás zajímat:  Bugatti Veyron Grand Sport Venet - supersport se vzorečky!