Porsche 911 Turbo – Balíček úprav od TechArt

Německá společnost TechArt Automobildesign se zabývá úpravou vozů značky Porsche již řadu let. Je tedy jen přirozené, že se její péči nevyhýbají ani nejnovější modely, jako například právě předmět tohoto článku – 911 Turbo. Sportovní kupé se dočkalo vylepšeného podvozku, výfukové soustavy, aerodynamiky, vzhledu a interiéru.

Nový TechArt bodykit pro Porsche 911 Turbo nepřináší jen dynamičtější vzhled, ale také funkční prvky. Ty jsou především v přední části, kde podporují aktivní aerodynamická řešení sériového modelu, a v zadní části, kde usměrňují proudění vzduchu. Všechny nové části jsou vyrobeny z kombinace karbonových vláken a polyuretanu. Doplňkem je pak ještě několik typů lehkých litých kol o rozměrech 20 až 21 palců.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet Corvette Stingray Convertible - otevřená verze se nečekaně odhalila!

Tím se dostáváme k podvozku, pro který TechArt připravil nižší sportovní pružiny a systém zvedání přední části pro usnadnění parkování a podobných činností, který nabízí i pro modely 911 Carrera911 Carrera 4. Úpravce pracuje rovněž na vylepšení softwaru řídící jednotky motoru, který pro silnější model Turbo S nabídne dalších 60 koní a 130 Nm, tedy ve výsledku 620 koní830 Nm, respektive 880 Nm při overboostu. S těmito hodnotami zrychlí Porsche 911 Turbo S z klidu na 100 km/h během 2,8 sekundy a maximální rychlost činí 328 km/h. Sportovní výfuková soustava disponuje ovládáním klapek, sportovním tlumičem a oválnými koncovkami výfuku z nerezové oceli.

Mohlo by vás zajímat:  Petr Novague ukázal moderní reinkarnaci Škody 110 R

TechArt se samozřejmě může vyřádit také na interiéru, kde pro zákazníky nabízí upravený volant s pádly řazení, hliníkové pedály, vylepšenou přístrojovou desku, dekorativní stehování kožených prvků, nové bezpečnostní pásy, karbonový dekor, osvětlený nástupní práh a mnohé další prvky.

Vizuální změny pro model Porsche 911 Turbo společnost TechArt představila již na Essen Motor Show. Kompletní úprava, včetně technických detailů a upravené řídící jednotky motoru, bude vystavena na blížícím se březnovém autosalonu v Ženevě.

Zdroj: TechArt Automobildesign