Porsche 911 Turbo – zajet Nordschleife pod 7 minut pro něj není problém

Porsche 911 Turbo je novým vozem, který oproti svému předchůdci váží o 50 kilogramů více. To se ale rozhodně nemá odrazit na jeho rychlosti. Na Severní smyčce (Norschleife) Nürburgringu, kde dochází k testování vozu, má prý vůz dosáhnout rychlosti pod 7 minut. Výrazně rychlejší vůz je v současné době v rukou testovacích pilotů, kteří z něj mají vymáčknout maximum.

Video jízdy na YouTube

Videa z testovací jízdy maskovaných verzí vozů 911 – Turbo a Turbo S – se objevila na kanálu YouTube Carspotter Jeroen. Z videa je patrné, že vozy jsou testovány právě v „Zeleném pekle“ na proslulé Severní smyčce Nürburgringu. Oba dva vozy jsou zatím do určité míry maskované, a tak jsou jejich vzezření tak trochu otazníkem. Nicméně pár podrobností už víme.

Typické pro Turbo

I přes maskování vozů je patrné, že model Turbo bude mít standardní spoiler na zádi. Taktéž typické velké nádechy na bocích před zadními koly, které jsou poznávacím znamením Turba již téměř dvacet let, zůstaly zachovány. Přes veškeré snahy ale došlo ke zvýšení hmotnosti vozu až o padesát kilogramů. Tuto hmotnost vůz nabral údajně kvůli filtru pevných částic pro benzínové motory.

Parametry vozu

Nová verze vozu 911 by údajně měla mít následující parametry:

  • šestiválcový plochý motor,
  • výkon 580 koní u Turba a 625 koní u Turba S,
  • osmistupňova převodovka PDK (dvouspojka),
  • silnější výkon na všechna kola.
Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Řidiči senioři musí na pravidelné kontroly – čekají je totiž vyšší sankce