Porsche 911 – Z kartičky až do garáže

Hráli jsme to v dětství všichni, vezmete kvarteto s auty a pak se trumfujete hodnotami, jako je výkon, rychlost nebo objem motoru. Kdo má víc, vyhrává soupořovo kartičku. Ani Wade DeversMassachusetts nebyl výjimkou, jednou takhle vyhrál kartičku s bílým Porsche 911 RS na červených kolech Fuchs a nápisem Carrera na spodní hraně dveří. A Wade měl rázem nový sen místo Lamborghini Countach.

Dnes, o 39 let později má Wade přítele Darina, který se zabývá renovací a prodejem klasických aut. Jednou, po odsledování pořadu Wheeler Dealers, mu zavolal, aby se pro něj pokusil sehnat typ 944, který v tom díle zrovna účinkoval. Pro méně známé typy 914, 928944 měl totiž Wade vždy slabost. Jenže namísto nabídky 944 mu od Darina přišla MMS s textem:“nepotřebuješ 944, ale tohle!“ a fotkou černé 911 Carrera generace 930 s obřím zadním spoilerem. Dodnes Wade nemůže uvěřit tomu, že mu tenhle vůz stojí v garáži.

To auto je totiž jeho dětský sen a současně vůz, do kterého se zamilovával po celý svůj život. Na svou svatbu si odmítl pronajmout limuzínu a radši sebe i svou ženu odvezl v Carreře, ačkoliv tehdy šlo jen o červenou půjčenou od kamaráda. Tehdy jí řekl, že by takové auto jednou chtěl. A ona souhlasila. Navíc typ 911 je úžasný protože nemůže jen tak stát v garáži jako sběratelský kus. Musí jezdit. Sebemenší důvod je úžasnou příležitostí se projet! Došlo mléko, nebo chleba? Nebo máte chuť na bonbon? Tak naskočte do svého Porsche a uhánějte do obchodu. Dokud na silnicích neleží sníh, je Wadeovo Porsche neustále v pohybu. Přece nebude hrát golf jako jeho přátelé, když má tak skvělý vůz.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche představuje 911 Carrera modelového roku 2016

Stará Porsche 911 jsou prostě zrozena k řízení, vše v nich cííte, vše v nich slyšíte. Dokonce i voní jako čistá esence řízení. Oblíbenou cestu Wade opakuje každý rok. Se synem jezdí na okruh Limerock Race ParkConnecticutu na historický festival. Už sama cesta vede po úžasných zatáčkovitých silnicích, které jsou pro Carreru jako stvořené. A když se blíží na místo bývá techné ráno přehlušeno řevem starých závodních aut. Z toho vám jde mráz po zádech.

Zdroj: Petrolicious