Porsche Cayenne Progressor od JE Design

Delší dobu jsme si neřekli nic o tuningu, tak to pojďme napravit! Dnešní úprava se týká druhé generace Porsche Cayenne a úpravce JE Design. O preciznosti jeho práce jsme se mohli nedávno přesvědčit skrze jednoduchý paket pro Seat Ibiza. Výtvorem, který se jmenuje Progressor však ukázal, že umí i opravdu luxusní vozy.

Základ tvoří Porsche Cayenne Turbo, které klasicky dostalo agresivní body kit. Ten se skládá z rozměrných nárazníků, ventilované kapoty, bočních nástavců prahů a zadního spoileru. Chybět nesmí ani rozměrná 22“ palcová litá kola, která jsou usazena na směšně velkých distančních podložkách.
 
Aerodynamický i výkonový paket lze zakoupit pro jakoukoliv verzi Porsche Cayenne. Představený kus, který má pod kapotou přeplňovanou V8  objemu 4,8 litru, posílil ze základních 550 koní na 610 koní. Série úprav sice nebyla zveřejněna, počítejme však s obligátním přemapováním řídicí jednotky, instalací sportovních filtrů a lepším výfukovým systémem. 
 
Bez povšimnutí nezůstal ani podvozek. Adaptivní systém PASM od Porsche zůstal zachován, byla však snížena světlá výška a nainstalována vychytaná aplikace pro iPhone, která umožní nastavení výšky vozu přímo z mobilu. Rozmazlenost? Ne, výdobytek moderní doby!
 
Tuningový program Progressor od JE Design zahrnuje samotné aerodynamické díly, lítá kola, instalaci, úpravu motoru, podvozku a samozřejmě práci a výstupní kontrolu. Úpravce si v případě tohoto kousku řekne minimálně o 28 038,- eur.