Porsche chystá dvě novinky související s legendárním modelem 911

Auto 3095196 960 720[1]

Když se řekne Porsche, tak si většina lidí představí doslova ikonický automobil, označený jako Porsche 911. Jenom velmi těžko by se hledal jiný zástupce, který by dokázal tuto automobilku tolik charakterizovat. A právě tohoto modelu se týkají dvě novinky, se kterými chce automobilka přijít. O co půjde?

Nová generace Porsche 911

Už se o tom spekuluje delší dobu. A jelikož bylo odhaleno i několik snímků přímo od samotné automobilky, je nepřímo potvrzeno, že by mělo dojít k představení nové generace modelu Porsche 911. Snímky pochopitelně nejsou nijak detailní, ale už na první pohled je jasné, že základ designu, ale opět v lehce moderním hávu, zůstane zachován. V tomto je automobilka plně věrná své tradici – a to je dobře. Na kdy se chystá premiéra zatím není jasné. Nutno ale říci, že sto stoprocentně bude až po představení novinky, na kterou se podíváme právě nyní.

Mohlo by vás zajímat:  Jeden z nejluxusnějších Rolls-Royců současnosti

Model Porsche 911 Speedster

Současná generace má před sebou zcela jistě poslední měsíce. To ale neznamená, že by se nechala jenom tak „dožít“. Automobilka totiž ještě ve spojení se současnou generací plánuje novinku, a to model Porsche 911 Speedster. Půjde o typický model známý i z předchozích generací, u kterého by neměla chybět ani ikonická plátěná střecha, která je jasným poznávacím znamením.

Technika z 911 GT3

Porsche 911 Speedster rozhodně zaujme i svými výkony. To proto, že má dojít k využití techniky z modelu Porsche 911 GT3, který po představení vzbudil hodně pozornosti. Znamenalo by to využití plochého atmosférického šestiválce, jeho nejvyšší výkon by měl být přesně 500 koní. Dále by to znamenalo také náhon na zadek. Mluví se také o šestistupňovém manuálu, popřípadě také o sedmistupňové dvouspojkové převodovce. Co nakonec bude ona finální volba, to je plně v rukou samotné automobilky.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 911 Turbo a Turbo S oficiálně - Fotky, video, informace

Na podzim?

Mluví se o tom, že by Porsche 911 Speedster měl být představený hned po létě, tedy ještě na podzim roku 2018. Tento akt se může jevit i jako zajímavé rozloučení za současnou generací, stejně jako něco, co navazuje na tradice automobilky. To proto, že modely Speedster mají u Porsche tradici, která sahá až do roku 1953.

Pokud se dané informace potvrdí a termíny budou plus minus odpovídat, tak se dá říci, že nová generace modelu Porsche by mohla být odhalena začátkem roku 2019. A jelikož právě v prvních měsících daného roku se koná nejprestižnější automobilová událost Evropy, tedy ženevský autosalon, dá se spekulovat nad tím, zda právě ten nebude tím místem, kde se nová generace představí. Zda tomu bude reálně, nebo se  automobilka rozhodne překvapit něčím jiným, to je ve hvězdách. Respektive si na to budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora