Porsche chystá konkurenta Ferrari 458 Italia

Paleta modelů Porsche se nebude v budoucnu rozrůstat jen o sedany či SUV, ale také o sportovní modely, které zatopí především italské konkurenci. Jedním takovým bude kupé s interním označením 988, které chce porazit Ferrari 458 Italia nebo Lamborghini Huracán.

Proti nim nasadí Němci opravdu silnou zbraň v podobě nově vyvinutého plochého osmiválce, který v 988 dostane navíc hned čtyři turbodmychadla! Celkový výkon motoru s objemem kolem čtyř litrů se bude pohybovat na hranici 600 koní, čímž překoná jak zmíněné dva hřebce z Itálie, tak i britský McLaren 650S. 

Mohlo by vás zajímat:  Nissan připravuje GT-R v provedení Nismo

Ve hře byla i možnost, že 988 bude pohánět plochý šestiválec z modelu 911, ale protože se technici Porsche domnívají, že tato jednotka již dosáhla svého technologického vrcholu, budou se soustředit na vývoj zcela nového motoru. Kromě čtveřice turbodmychadel plánuje Porsche rovněž výrobu stejného motoru s jejich menším počtem, čímž se bude dát lépe odstupňovat jeho výkon.

Při konstrukci nového kupé vsadí Porsche především na hliník a kompozitní materiály, čímž klesne hmotnost celého automobilu. Velkou neznámou je pak design, který si jistě půjčí některé prvky z větší 918 Spyder, pod kterou se v nabídce zařadí. Premiéra 988 je naplánována na rok 2017 a po ní přijdou nové generace modelů 911, Cayman a Boxster.

Mohlo by vás zajímat:  Lincoln představuje ultra-luxusní program Black Label

Zdroj: autocar.co.uk