Porsche nakonec model 718 nejspíš představí

S budoucností Porsche 718 jako samostatného základního modelu německé automobilky to vypadá bledě. Dokonce tak, že jeho výroba se navzdory původním předpokladům vůbec neplánuje. Údajně proto, že Boxster jako základní model stačí a Porsche by mělo zůstat exkluzivním zbožím, nikoliv „uměle“ nahánět prodejní čísla. Nakonec ale může být všechno úplně jinak. 

Zcela nového modelu se sice nedočkáme, označení 718 by však měla použít příští generace dvojice Boxster Cayman, plnící v současnosti roli základních modelů Porsche. Změna označení se u příští generace docela nabízí, protože malý roadster i kupé nejspíše přijdou o šestiválce, které nahradí čtyřválce v několika výkonových verzích. Uložené budou uprostřed.

Základním kamenem nabídky se stane šestnáctistovka, naladěná na asi 213 koní. Nad ní se objeví větší dvoulitr o výkonu kolem 290 koní. Vrcholem nabídky se stane „dvouapůllitr“ o výkonu kolem 360 koní v atmosférické, respektive kolem 400 koní v turbem přeplňované verzi. Hlavní výhodou čtyřválců bude, kromě nižších provozních nákladů, i nižší cena minimálně základní varianty. Prvních 718 se dočkáme koncem roku 2016, do té doby je tedy ještě dost času na koupi původního šestiválcového Boxsteru nebo Caymanu.

Zdroj: automobilemag.com