Porsche se chystá na použití čtyřválcových motorů s turbem

Nízká spotřeba a snížení emisí CO2 v dnešní době nezajímá pouze výrobce masově prodávaných modelů, ale také výrobce, od kterých by se to dost možná nečekalo. Porsche totiž pro zlepšení ekologie obětuje zážehové šestiválce pod kapotou modelů Cayman a Boxster.

Podle posledního scénáře atmosférický šestiválec v příští generaci nahradí přeplňovaný čtyřválec s protiběžnými písty a výkonem 400 koní. To znamená, že základní verze obou modelů hravě přeskočí současný vrchol nabídky, kterým jsou modely s označením GTS a výkonem 330, respektive 340 koní.

Inspirací bylo použití čtyřválce již v závodním modelu 919 Hybrid pro vytrvalostní podniky, ovšem je třeba podotknout, že v 919 pracuje dvoulitrový čtyřválec ještě s elektromotorem. To tedy u Caymana ani Boxsteru zatím nehrozí.

Nabízí se otázka, který z modelů bude další obětí snižování spotřeby i emisí. Podle nepotvrzených spekulací dostane tento přeplňovaný čtyřválec také SUV Macan, mnohem více nás však zajímá situace kolem další generace 911. Zajde Porsche ještě dál?

Zdroj: carscoops.com

Komentáře