Porsche Taycan bude opravdu dravé. Elektromotory nabídnou výkon 319 nebo 360 kW

Ještě před oficiálním představením nového Porsche Taycan se nám dostali některé neoficiální technické specifikace, kterými se bude nový vůz pyšnit. Pojďme se podívat, s čím nás nové Porsche překvapí.

Vybírat bude z čeho

Nový Taycan se budoucím zákazníkům nabídne ve dvou kapacitách akumulátorů a v pěti výbavových verzích. Oficiální představení nás čeká v průběhu léta, každopádně na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se již představil prototyp, který rozvířil nejednu internetovou diskusi a nastartoval stovky spekulací ohledně jeho technických specifikací.

Co o něm víme?

Unikly také neoficiální technické údaje, na které se podíváme blíže. Nové elektrické Porsche se nám tak představí hned v několika výkonnostních variantách. Základní verze bude vybavena dvěma akumulátory o kapacitě 80 kWh s pohonem zadních kol.

Zájemci o základní model si pak budou moci vybrat ze dvou výkonových verzí a to verze s 240 kW a 280 kW.

Silnější

Druhá verze Taycanu Carrera 4S bude ještě výkonnější a kapacita akumulátorů se u tohoto modelu zvedne z původních 80 na 96 kWh. Tento výkon pak podpoří ještě pohon všech čtyř kol. Kupující si opět budou moci vybrat ze dvou verzí: 319 a 360 kW.
Svištící střela

Poslední verze už je pro opravdové milovníky rychlosti. Akumulátory budou do motorů dodávat energii o výkonu 447 kW, což odpovídá síle 600 koňských sil, které budou pohánět všechna kola.

Motory budou disponovat také desetisekundovým overboostem, který z auta udělá opravdovou rychlostní střelu.
A kolik elektrosporťák ujede?
Elektroauta nejsou pro každého, a tak je u nich důležitý dojezd, který se často stává jejich největší slabinou. Nový Taycan slibuje dojezd až 515 km.

Zrychlení tohoto sporťáku z 0 na 100 je neuvěřitelných 3,2 sekundy, na 200km/h to zvládne za 10 sekund a to už je pořádný odpich. Maximálka tohoto vozu by měla být 261km/h.
Nabíjení akumulátorů by mělo být zajištěno díky rychlonabíječkám s výkonem 250kW s 800 V. Vyvíjí se také výkonnější nabíječka, která pracuji s 350kW. Protože s takovým výkonem bude pravděpodobně potřeba nabíjet celkem často.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora