Poškrábané auto není důvodem k zlosti. Zajděte raději do koupelny a vezměte k ruce zubní pastu

Každý si přeje, aby jeho auto vypadalo neustále dokonalé, jako nové. Vliv na jeho vzhled má nejenom to, jak často ho myjete a jak důkladně se staráte o karoserii. Vliv má i to, jak je poškrábaná. Tedy lépe řečeno, jak poškrábaná není. Škrábance na laku mohou estetický dojem z auta dokonale pohřbít. Jak si s nimi poradit? Na to se podíváme.

Poškrábat auto je hračka

I když se o své auto staráme sebevíc, nějaký ten škrábanec se na laku jistě objeví. A mnohdy si za něj můžeme sami. Stačí lehce zavadit o keře při parkování, o větve při jízdě mimo terén nebo se o lak omylem opřít svým oblečením nebo třeba batohem a kabelkou. Rázem se objeví více či méně drobný šrám, který je namístě řešit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zjistěte hloubku

Jako první je třeba zjistit, jak je to se samotnou hloubkou škrábance. Na ty opravdu hluboké, kde se vám po přejetí zarazí nehet, babské domácí rady nepomůžou. Zde už je nutné investovat do různých tužek na opravu laku, korektorů nebo tmelů. Když je škrábanec ale jenom drobný, povrchový, viditelný opravdu až po důkladném zkoumání, máte vyhráno. Eliminujete ho nejenom snadno, ale i rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Při používání myčky je důležité dodržovat pravidla, aby nedošlo k poškození vozu

Zamiřte do koupelny

Drobné škrábance opravdu opravíte tím, co máte doma. A to zubní pastou, kterou má v koupelně každý člověk dodržující hygienu. A jak ji použít? Základem je poškrábané místo důkladně umýt a osušit. Poté naneste trochu pasty na suchý hadřík, naneste na škrábanec a jemnými krouživými pohyby aplikujte po dobu několika desítek vteřin.

Místo opláchněte, osušte a zkontrolujte. V případě potřeby, pokud jsou škrábance hlubší, celý postup ještě jednou nebo dvakrát opakujte. A brzy zjistíte, že tolik nevzhledné škrábance jsou díky obyčejné zubní pastě pryč. A když ji máte po ruce, zkuste ji použít i na renovaci světlometů, i zde dokonale poslouží a pomůže vám zbavit se nečistot nebo zažloutlých světel.

Zdroj: https://www.cars24.com/blog/use-toothpaste-to-remove-car-scratches/