Poslední Aston Martin One-77 si našel svého majitele

 

O tom, že vozy britské automobilky Aston Martin jsou krásná umělecká díla, vůbec nemusíme spekulovat. Jedna ladná křivka střídá druhou a výsledkem je dokonalý celek působící na estetického ducha každého motoristického nadšence. Když k tomu navíc přidáme výkonnou pohonnou jednotku, limitovanou edici pouhých 77 kusů, je to budoucí legendu postaráno.

Řeč není o ničem jiném než o supersportu One-77, jenž si tento týden našel svého posledního majitele. Nunto ovšem podotknout, že vyprodání celé série trvalo poněkud déle, než kolik si samotná automobilka představovala. Viníkem je především astronomická cena, která se vyšplhala na částku 1,4 milionů dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  TopCar a jeho vyšperkovaný interiér pro S600 Guard golden

Za tyto peníze dostal každý šťastný majitel ručně vyráběnou karoserii z hliníků usazovanou na zkompletované šasi, jehož základem je monokok z uhlíkových vláken. A především monstrózní vidlicový dvanáctiválec o zdvihovém objemu 7,3 litrů o výkonu 559 kW (750 koní) a koutícím momentu 750 Nm. Aston Martin One-77 je spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou, která vozu dovolí zrychlit z nuly na 100 km/h za čas 3,7 vteřiny. Zajímá Vás maximální rychlost? Ta činí přesně 354 kilometrů v hodině.