Poslední šance koupit si malý městský Ford Ka+. Automobilka pro nezájem ukončuje jeho výrobu

Miniauta se rok od roku stávají čím dál tím méně oblíbená v očích zákazníků a Ford Ka+ není žádnou výjimkou. Proto se automobilní společnost rozhodla tento model i jeho odnož Active již nadále nevyrábět a raději se zaměřit na jiné typy aut, které Fordu přinesou zdaleka větší zisk.

Auto, které zažívá fiasko

První kusy Fordu Ka+ jsme si mohli zakoupit již před třemi lety a jeho novější verze byla k dostání v roce 2018. Na výsluní se ovšem neohřál ani jeden model z nich. Statistiky ukázaly, že během čtyř měsíců tohoto roku se v celé Evropě prodalo pouze 22 406 kusů tohoto auta, což je o 13 % méně než minulý rok. To, že se automobil neuchytil ani v evropských zemích, zapříčinilo, že se už v září roku 2019 přestane do prodejen v Evropě tento model dodávat a zákazníci si budou moci koupit pouze kusy, které byly dodány do skladu. Lidé uvažující o koupi tohoto miniauta mohou jásat, protože můžeme předpokládat, že se automobil bude moci koupit levněji.

Ford nechce platit pokuty

Model Ka+ je sice menší a levnější auto do města, ale vůbec nepotěší zastánce životního prostředí. Jeho součástí není totiž ekologický motor, který by neznečišťoval tolik naše životní prostředí. Je to tím, že se nevyplatí do tak malého auta investovat. S lepším motorem by se automobil zdražil a už by se neprodával snadno. Od roku 2020 se za nesplnění emisní normy uděluje peněžní trest, také z tohoto důvodu se Ford rozhodl přestat vyrábět své nejmenší auto.

Čím bude nahrazeno?

Automobilní společnost Ford na tom není finančně dvakrát moc dobře, a proto se rozhodla vsadit na jistotu. Ford Ka+ bude s největší pravděpodobností ve výrobě nahrazen crossoverem nebo jedním z modelů SUV. Mimo jiné nám Ford představil:

  • Ford Puma
  • Ford Kuga
  • Ford Explorer
Mohlo by vás zajímat:  Německé Audi chystá modelovou ofenzivu

A už tento a příští rok se můžeme těšit na odhalení dalších dvou novinek, které budou jistě stát za to.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora