Pošumavský Slalom Cup – První kolo je za námi

Státní svátek 8. května se stal dnem konání prvního kola Pošumavského slalom cupu, v rámci čehož se odjelo i jedno kolo Mistrovství republiky ve slalomu. Jasno, horko a sucho měly za následek, že si řada účastníků odnesla nějakou tu drobnou kožní spáleninu a také hromadu zbytečného řepkového pylu na svých vozech (děkujeme pane ministře). Také se objevil nečekaně vysoký počet technických závad a odstoupení.

Nyní se ale pojďme podívat na vítěze jednotlivých tříd. Mezi juniory vyhrála Barbora Šefrová s Peugeotem 106, mezi veterány Václav Horn starší se Škodou 140. Nejrychlejší dámou ve startovním poli byla Miroslava Duchková se Škodou 110 R před Janou Voříškovou se Suzuki Swift GTi a Šárkou Šefrovou s Peugeotem 106. Nejrychlejší Trabant přivezl do cíle Libor Jelínek. Třídu A1 vyhrál Adrian Blank na voze Westfield, druhý byl Zdeněk Liehne s Fiatem Cinquecento Sporting a třetí Ivan Trhlík se Škodou 120. Ve třídě A2 se radoval Martin Zach s Opelem Corsa, druhý byl Ondřej KonášMazdou MX-5 a třetí Jan Jánský s Fordem Focus. Mezi zkušenějšími ve třídě L1 si prvenství připsal Petr Šefr se Škodou 130 Rapid, druhý skončil Ing. Pavel Štípek se Škodou 136 Rapid a třetí Petr Šlegl se Škodou Felicií. Vyšší kubatury ve třídě L2 opanovaly vozy Caterham Roadsport v pořadí Jakub Kirchner a Marek Bláha, na stupních vítězů je doplnil Martin KašparCitroënem Saxo VTS. Nejrychlejší speciál – Škodu 140 řídil Václav Horn mladší, za ním skončili Citroëny Saxo VTS v pořadí Martin Lazar a Petr Kotlan. Absolutním vítězem byl Kirchner, druhý skončil Horn mladší a třetí Bláha.

Mohlo by vás zajímat:  Speed Empire - Video z Prvního velkého jarního bublání amerik v Jizbicích

Druhé kolo se bude konat v neděli 28. června na letišti Lhota u Dobřan v sousedství motokárové dráhy. Přijeďte si zazávodit a zajezdit si, nejhorší výsledek v sezoně se škrtá a tak stále máte šanci celý cup klidně vyhrát.