Povedená čínská kopie Porsche Cayenne stojí oproti německému vozu zlomek ceny

Porsche Cayenne je auto, které si nemůže dovolit každý. Kdo by přece jenom chtěl auto, které vypadá velmi zajímavě, může zkusit sáhnout po čínské kopii. Že čínské firmy mnoho věcí kopírují, to je známý fakt. A mezi tyto věci patří klidně i auta. A tak se vozu s označením Changan Uni-K říká čínské Porsche Cayenne Coupé, protože na první pohled je tu opravdu hodně podobných věcí.

Podobné rozměry i design

Bystřejší pozorovatel samozřejmě pozná, že čínský vůz není přesnou kopií Porsche Cayenne Coupé, ale mnoho poznávacích znamení zde je. Stačí se podívat na to, jaký design mají zadní světlomety, i další prvky karoserie. Changan Uni-K je velmi podobným vozem také svými rozměry. Má 4865 mm na délku, šířka je 1948 mm, výška 1700 mm a rozvor je 2890, což je hodnota, které se od německého vozu liší jenom o pět milimetrů.

Zdroj obrázku: Changan

Zatím mnoho tajemství

Changan Uni-K má být teprve oficiálně představeným vozem, a to na akci v Guangzhou, která by se měla uskutečnit koncem listopadu. A tak čínská automobilka nechává mnoho věcí takzvaně pod pokličkou. Co ale už víme, to je informace o použití dvoulitrového čtyřválcového turbo motoru, ze kterého bude výkon přenášen prostřednictvím osmistupňmového automatu na všechna čtyři kola. Patrně půjde o stejnou motorizaci použitou už ve voze Changan CS85, kde je k dispozici výkon o hodnotě 232 koní a točivý moment dosahuje hodnoty 360 Nm.

Zdroj obrázku: Changan

Za zlomek ceny oproti Porsche

A proč by někdo chtěl čínskou kopii? Je to jako se vším. Changan Uni-K láká na cenu, která má začínat na částce 180 500 juanů, tedy zhruba 23 000 eur. To je v přepočtu k aktuálnímu kurzu necelých 630 tisíc korun českých. A jak je na tom originální Porsche Cayenne Coupé? Jeho cena v České republice startuje na částce 2 388 000 Kč. Ano, skoro čtyřikrát více, než u čínské alternativy. Ta však zatím nepřináší příliš detailů pro možnost důkladného porovnání.

Zdroj: Autorský text
Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora