Powerkit pro Porsche Panamera Diesel od Techartu

Porsche Panamera s naftovým motorem se na našem trhu ještě ani pořádně neohřál a německý úpravce Techart už si pro ni připravil kit pro zvýšení výkonu.

 
Úprava má interní označení TA070/D1 a je určena pro třílitrový naftový šestiválec do V (3.0 V6 TDi). Úprava řídící jednotky nakopne Panameru o dalších 30 koní na konečnou hodnotu 280Hp a přidá dalších 50Nm k sériovým 550. Tohle dohromady popožene ropáka ze Stuttgartu ve sprintu na 100km/h o 0.2 vteřiny. Panamera tak 100 kilometrovou rychlost pokoří za 6.6 vteřiny a maximální rychlost se ustálí na 247km/h – tady byl nárůst o 5km/h oproti sériovým hodnotám.
 
Techart si za tuhle úpravu naúčtuje 2,490 eur bez daně a bez instalace. Kit lze dále kombinovat se vzhledovými úpravami od Techartu. To zajistí, že naftová Panamera bude pořádně nabroušená jak po stránce designu, tak po výkonu. Na úpravu se vztahuje dvouletá záruka a nemá vliv na servisování či diagnostiku u oficiálního dealera Porsche, jelikož obsahuje softwarové ochranné prvky, aby nedošlo k selhání motoru.