Poznat civilní policejní auto nebývá nic těžkého. Mezi ostatními vozy vyniká podezřelou jízdou

Policie nepoužívá pouze jasně označená auta s polepy a majáky na střeše. Využívá také civilní vozy, které nejsou tak snadno odhalitelné. Jsou samozřejmě detaily, jako ztmavená skla, prosvítající majáky, či konkrétní barva nebo typ vozu, podle kterých lze policisty v civilu identifikovat. Ne vždy je ale nutné tyto prvky a specifikace znát. Na dálnici je lze poznat mnohem jednodušeji.

Mohou stát tam, kde se to nesmí

Pokud stojí nějaké auto na dálnici, obvykle je to v odstavném pruhu. Důvodem takového stání je porucha, což lze identifikovat i díky umístěnému trojúhelníku a posádce ve vestách za svodidly. Policejní civilní vozy však často stojí na různých odstavných plochách či nájezdech pro techniku údržby silnic nebo stojí mimo vozovku v oblasti nájezdů. Zde běžný řidič zkrátka nezastaví, a tak je velká pravděpodobnost, že toto vozidlo patří policii.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedou podezřele pomalu

Už na první pohled je jasné, že dané auto má na víc než se na dálnici ploužit rychlostí sotva atakující 100 kilometrů v hodině. Pokud už v dálce vidíte, že Škoda Superb jede výrazně pomalu, mělo by vám to přijít zvláštní. Je velmi nepravděpodobné, že by tak jel běžný majitel daného auta. V takovém případě se opravdu může jednat o vůz policie, která jednoduše číhá na to, až se kolem ní prožene někdo rychlostí, která překračuje povolený limit.

Schovávají se v koloně mezi kamiony

Z hlediska výhledu, bezpečnosti i celkové rychlosti není žádný důvod k tomu, aby někdo jel dobrovolně mezi kamiony. Snad jenom nějaký spořílek, který tím šetří palivo. To ale bude málokdy někdo ve voze, které používají policisté. Taková jízda by proto měla být celkem nápadná a může se podobně jako v předchozím případě jednat o „číhanou“, kdy policisté v civilním voze čekají na někoho, kdo poruší předpisy. A za tím se v mžiku vydají s cílem udělit pokutu a v mnoha případech také body.

Zdroj: https://www.complex.com/sports/2014/05/how-to-spot-unmarked-police-cars/