Poznat některé automobilky je stále těžší. Nová loga dokážou pořádně zamotat hlavu

Kdo se v oblasti motorismu příliš nepohybuje, může být často překvapen, jaké že auto to kolem něj projíždí. Zcela automaticky svůj zrak zaměří buď na přední kapotu, nebo na záď, kde očekává logo automobilky. To zde sice je, ale rozhodně nepřipomíná žádné známé. Vzniklo snad několik nových automobilek? Rozhodně ne, to jen řada z nich změnila loga.

Změna loga je běžná věc

Že automobilky mění, tedy lépe řečeno upravují, svá loga, je běžná věc. Dělo se to v minulosti, děje se to nyní a rozhodně se to ještě dít bude. Důvodem je především určitý vývoj a potřeba držet se trendů. Automobilky jdou s dobou a příliš historické logo by na moderních vozech jistě nebylo to pravé. U některých jsou inovace spíše lehčího rázu, ale jiné se rozhodly své logo změnit tak, že neznalý člověk má velký problém identifikovat, o jakou značku auta se vlastně jedná.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdo na to šel decentně?

Podívejme se na ty automobilky, u kterých byla změna spíše decentního rázu. Před pár lety to byla Škoda, která má však logo stále jasně identifikovatelné. To stejné lze říci i o jejím mateřském koncernu, o značce Volkswagen, kde došlo spíše jen k úpravě grafického znázornění. Nové logo aktuálně používá i Renault – zachovává stále svůj typický, pro někoho úsměvný tvar, který ale působí o poznání modernějším dojmem.

Koho těžko poznáte?

Jsou však automobilky, které se rozhodly změnit své logo opravdu výrazně. A komu tato informace unikla, bude dost možná auto, které uvidí, těžko identifikovat. Jasným příkladem výrazné změny je Dacia, jejíž nové logo nemá s minulým opravdu moc společného. Stejné je to v případě Peugeotu – lev sice zůstává, ale má úplně jinou podobu, stejně jako samotný znak. Výrazně moderně inovovala také Kia. Stále si v logu zachovává své jméno, ale použitý font je tak diametrálně odlišný, že ho možná budete pár vteřin luštit, než zjistíte, co má dané auto na kapotě napsáno.

Zdroj: https://fabrikbrands.com/famous-car-logos-car-brand-logos-names-and-meanings/