Pražák prodává starou Octavii s minimálním nájezdem, za kterou chce stovky tisíc

Octavia z roku 2008, aktuálně zaparkovaná v Praze, s nájezdem jenom 3 900 kilometrů, je k prodeji. To není vtip, ale reálný inzerát aktuálního majitele tohoto spolehlivého vozu, který visí na německém inzertním serveru mobile.de. Mnozí si při čtení možná řeknou, jestli nejde o překlep, ale nikoliv. Jak proto, že daný nájezd prodávající v popisu několikrát zopakuje, tak i proto, že za auto chce astronomickou částku, která odpovídá tomu, že se s autem skoro nejezdilo.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Co je k prodeji?

Co konkrétně je v inzerátu nabízeno? Auto, které je pro mnohé Čechy jasný symbol spolehlivosti a praktičnosti. Najít dnes v bazarech ucházející model, který by měl málo najeto a byl v dokonalém technickém stavu, je skoro umění. I proto může být pro mnohé tento prodej doslova dar z nebes.

Majitel Škody Octavia prodává svůj vůz, vyrobený v roce 2008. Tedy dvanáct let staré auto, které má najeto jenom 3 786 kilometrů. Přesně tolik svítí na tachometru. Najít k prodeji něco takového je vzhledem ke stáří skutečně unikát. Pod kapotou vozu se nachází motor 1,6 MPI, který nabízí výkon 102 koní při 5 600 otáčkách, a točivý moment o hodnotě 148 Nm při 3 800 otáčkách. Auto je vybaveno pětistupňovým manuálem a mělo by dokázat zrychlit z nuly na sto za 12,3 sekund a dosáhnout maximálky 190 kilometrů v hodině. Tedy takové byly parametry nového, když sjelo z výrobní linky.

Zdroj obrázku: Mobile.de

K dispozici v Praze

Podle popisu majitele je jeho Škoda Octavia aktuálně zaparkována v Praze. Fotografie vozu tedy zjevně nepocházejí odtud, ale patrně z chaty, u které si majitel svůj vůz fotil. Vyvstává také otázka, kdy bylo auto vzhledem k počasí foceno a zda se od doby focení po současnou dobu přece jenom něco nezměnilo. Pokud ne, je na 12 let celkem dobře vidět, že je v naprostém pořádku a že je ve velmi ucházejícím stavu. Vzhledem ke spolehlivosti Octavií by novému majiteli mohlo auto ještě hodně dlouho sloužit.

Mohlo by vás zajímat:  Rus nebyl spokojený se svým Mercedesem, tak ho zapálil a nechal shořet
Zdroj obrázku: Mobile.de

Cena je astronomická

Pokud už sedáte do auta, že se pojedete podívat, musíme vás zabrzdit. Jeden háček tu přece jenom možná je. Tím je cena. Vzhledem ke stavu a minimálnímu nájezdu se tato Škoda Octavia prodává za 11 500. Nikoliv korun, ale euro, což je v přepočtu něco přes 300 tisíc korun. To už auto přestává být tak zajímavé, jako na začátku.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora