Předváděcí vozy jsou skvělá koupě jen na oko. Mnohdy vyjde lépe ojeté auto z bazaru

Ojeté vozy mohou mít řadu podob. Může se jednat o auta ze soukromé inzerce, může se jednat o vozy z bazarů, stejně jako o ojetiny z autosalonů. Ty jsou často nazývány jako předváděcí vozy. Jejich společnými znaky je většinou to, že jsou ve slušném stavu, mají nízký nájezd a jsou poměrně nové. Často jsou za skvělou cenu, což mnohé láká.

Není vše ideální

Na první pohled vypadají předváděcí vozy z autosalonů jako dobrá koupě. Výhody jsou zcela zřejmé. Malé stáří vozu, nízký nájezd, často slušná výbava a pochopitelně jasně daný původ i majitel auta. Tady není důvod nad čímkoliv polemizovat. Je ale třeba brát v potaz i to, že tato auta mají i své nevýhody. Jsou to vozy primárně určené na prezentaci zákazníkům. Ti si je nejenom prohlíží, ale také s nimi jezdí.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho řidičů, málo kilometrů

Typické použití předváděcího vozu je stále stejné. Zájemce o nové auto si chce vůz pochopitelně vyzkoušet. A k tomu mu poslouží právě toto auto, které je určeno k prezentačním účelům. Ve voze se tak vystřídá mnoho zájemců o prohlídku a projížďku. Délka cest ale pochopitelně není nijak dlouhá. Často navíc se studeným motorem. Podobné jízdy vozu nijak dlouhodobě nesvědčí, což by si měl každý kupující předváděcího vozu uvědomit.

Mohlo by vás zajímat:  Sny o prvním autě často narazí na tvrdou realitu, mladí řidiči neberou ohled na rizika

Opomíjené riziko

Ojeté auto bychom měli vždy kupovat i s ohledem na to, jak se k němu choval předchozí majitel. Pokud se v předváděcím voze vystřídalo na několik desítek lidí, každý s jiným stylem jízdy, který ujel jen maximálně několik desítek kilometrů, není to z hlediska ideální péče nic dobrého. Není žádnou novinkou, že už samotné základní zajetí může mít na životnost motoru velký vliv. Když se v novém autě střídají lidi, kterým na něm navíc nezáleží, když není jejich, může to být velký risk. Proto je třeba promyslet si, zda ojetina, se kterou se klasicky jezdilo, nebude nakonec lepší volbou.

Zdroj: https://www.streetdirectory.com/travel_guide/59078/cars/car_shows_are_great_but_should_you_buy_a_vehicle_at_a_car_show.html