Přemek: Při koupi auta jsem naletěl jako malé dítě. Byla to taková hloupost, že jsem ji tajil i před rodinou a přáteli

Co jsem udělal za hloupost při koupi auta, to si patrně budu vyčítat po zbytek života. S odstupem času vlastně nevím, proč jsem něco podobného udělal. Nebylo to vůbec racionální, a když o tom přemýšlím zpětně, stále nechápu, jak jsem na něco takového přistoupil. Ale stalo se. Svým příběhem chci varovat ostatní, aby si dali pozor na některé praktiky prodejců.

Našel jsem dokonalé auto

Na inzertním serveru jsem našel skoro dokonalé auto. Jak pokud šlo o značku a typ, tak hlavně pokud šlo o jeho výbavu, rok výroby, ale i stav najetých kilometrů. I z fotografií auto vypadalo dokonale, a při pohledu na cenu jsem měl jasno, že tento vůz musí mít. Vlastně jsem se chvíli divil, že je na webu už několik týdnů a stále není prodaný. Mou mysl ale zatemnila ona dokonalost a rozumné přemýšlení šlo v tu chvíli stranou. Bohužel.

Majitel byl Němec, auto bylo v zahraničí

Spojil jsem se s prodejcem a zjistil jsem, že je to Němec, který umí lehce česky. Lámanou češtinou mi řekl, že auto je aktuálně v zahraničí, ale není problém mi ho dopravit do České republiky, a to klidně až před dům. Že je auto v perfektním stavu mi doložil i nafocenou servisní knížkou, a já tak neměl jakékoliv pochybnosti o tom, že by s ním snad mělo být něco špatného.

Mohlo by vás zajímat:  David: Potřeboval jsem projet několik okresů. Co se dělo při kontrolách mě překvapilo i znepokojilo zároveň
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na požadavek zálohy jsem kývl. Byla to chyba

Jedinou žádostí prodejce byla záloha. Prý proto, aby na dopravě do České republiky netratil a měl jistotu, že si z něho jenom nedělám legraci a že auto skutečně chci. Nevím, co se v té chvíli odehrávalo v mojí hlavě, ale zálohu jsem mu poslal.

Následně jsem ho několikrát kontaktoval s prosbou o sdělení termínu. Ale zcela bez odezvy. Začínal jsem tušit, že jsem se stal obětí podvodníka. Že auto reálně neexistuje a inzerát sloužil jenom k tomu, aby byly z důvěřivců vymámeny peníze. Za to co jsem udělal se tak stydím, že jsem vše raději zatajil před rodinou, i přáteli.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu našeho čtenáře
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.