Premiéra nové Octavie je na spadnutí, přinášíme dosud nejlepší render!

Škoda usilovně pracuje na dokončení nové Octavie. Tuto věc potvrzuje i fakt, že vybraní evropští novináři dostali možnost svézt se s předsériovým prototypem. Naše redakce mezi vyvolenými však nebyla, takže se musí spokojit s dostupnými rendery a informacemi

Ten doposud nejlepší má na svědomí stránka indianautosblog.com. Design modelu na přiloženém renderu vychází jednak z nachytaných prototypů prohánějících se po našich cestách a jednak z uniknuvších detailů jako například přední světlomet. Samozřejmostí je podobnost s novým Rapidem nebo konceptem Vision D.

Jak již také jistě víte, Octavia III dostane podvozkovou modulární platformu MQB. Ta umožní prodloužení rozvoru o cca 10,8 cm oproti stávající verzi. Poroste i kufr – z již tak velkých 560 litrů na 590 litrů!

Přesnou nabídku motorů zatím neví nikdo kromě Škody, přesto je téměř jisté, že paleta bude začínat malým motorem 1.2 TSI. Ten doplní benzíny ve škále od objemu 1.4 do 2.0 a diesely s objemem od 1.6 do 2.0 litru. K dispozici bude 6-ti stupňový manuál a za příplatek i automat DSG. Pohon všech kol zatím potvrzen nebyl. 

Nová Octavia se ukáže již na přelomu listopadu a prosince. Reálně do prodeje půjde ale až po své světové premiéře na autosalonu v Ženevě v březnu příštího roku. Cena by měla být vyšší než u stávajícího modelu a to hlavně z důvodu odlišení se od menšího Rapidu a použití vyspělejších technologií… 

Zdroj: indianautosblog.com