Tyto prémiové elektromobily budou brzy dominovat firemním flotilám

Electric Car Charger Cable Plug Green Battery Power

Čeští řidiči patří k těm konzervativnějším a na přechod na ekologičtější auta se netváří tak nadšeně, jako jejich kolegové z Německa, zemí Beneluxu či Skandinávie. Ale velké firmy, které obvykle mají zahraniční vlastníky, nebo alespoň akcionáře, vnímají ekologické otázky podstatně citlivěji než většinová společnost, a tak už teď pošilhávají po elektromobilech, které by měly tvořit kostru jejich budoucích firemních flotil. Kromě vozidel pro běžné zaměstnance se pochopitelně poohlížejí také po autech, kterými by měl jezdit management společnosti. Tyhle modely pak mají největší šanci uspět.

Mohlo by vás zajímat:  Chyby při zipování: Řadíme se brzy a záměrně blokujeme ostatní

Tesla Model S

Česko je mimo jiné rájem mnoha technologických start-upů, a je více než pravděpodobné, že technologické firmy sáhnou právě po vozech ikonické kalifornské automobilky. Tedy hned poté, co získají bohaté investory, tahle luxusní Tesla v základní výbavě vyjde zhruba na dva a půl milionu, s různými doplňky se její cena může vyšplhat až někam ke čtyřem milionům. Ale pro firmy z oblasti výpočetních technologií je to přesto jasná volba.

yellow-tesla-model-s-plugged-into-charging-station
Zdroj obrázku: Freepik

Mercedes-Benz EQC

Manažeři konzervativnějších firem pravděpodobně skončí u některé z osvědčených německých automobilek, ze které je cítit luxus. V úvahu připadá třeba Mercedes-Benz EQC, které vyniká vším pohodlím a precizností provedení, na které jste u Mercedesů zvyklí. Jeho slabinou je ovšem podprůměrný dojezd, tedy u vozu s cenovkou kolem dvou milionů korun. Na jedno dobití ujede jen 400 kilometrů. Naštěstí pro Mercedes trápí stejný neduh i velkého konkurenta tohoto vozu, Audi e-tron.

Mohlo by vás zajímat:  Burnout s Corvettou se majiteli nepovedl. Místo pneu hořela spojka

Polestar 2

Nelekejte se neznámého jména, za automobilkou Polestar stojí švédské Volvo. I když Polestar nemá ikonický předek, podle kterého Volva spolehlivě poznáte, styl švédského výrobce je na autě zná. S dojezdem o něco vyšším než německá auta z předchozího odstavce se pravděpodobně stane oblíbeným autem pro střední management velkých firem.

Zdroj: https://www.topgear.com/car-news/electric/top-gears-top-20-electric-cars
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora