Přepychová řada DS nabídne brzy také SUV

V současné době má čínský trh rostoucí význam a toho je si vědoma i francouzská automobilka Citroen, která představí v příštím týdnu na šanghajském autosalonu koncept DS Wild Rubis. V pořadí se bude jednat již o třetí světovou premiéru značky Citroen na čínském území – vloni se v Pekingu ukázal shooting brake Numero 9 a v roce 2010 se v Šanghaji odhalil sportovní sedan DS9.

Nová studie s označením DS Wild Rubis disponuje délkou 4700 mm, šířkou 1950 mm, výškou 1590 mm a rozvorem náprav o hodnotě 2900 mm. Sečteno podtrženo, celkovou velikostí můžeme nový koncept přirovnat BMW X3, ovšem rozvorem náprav se podobá naopak většímu BMW X5. Odhalený koncept je postaven na modifikované platformě z modelu DS5 a jezdí po 21palcových litých kolech.

Citroen neuvedl žádné informace k pohonné jednotce, ale nastínil, že DS Wild Rubis nabídne plně plug-in hybridní technologie. Podle strategie aliance PSA se domníváme, že v motorovém prostoru se nachází 1.6litrový zážehový čtyřválec, jež pohání přední kola a naopak ta zadní žene elektromotor. Celkové poháněcí soustava by mohla nabídnout výkon 240 koní, který je přenášen neznámou převodovkou na všechna kola.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën představí v Ženevě první derivát malé C1

Pravděpodobně Čína se stane první zemí, ve které se začne sériové luxusní SUV prodávat během příštího roku. Naopak na evropském trhu bude zmíněný koncept v produkční podobě nést zřejmě označení DSX7 HYbrid-4. Ale konec dohadů, kompletní informace budou zveřejněny po debutu, který se koná 21. dubna 2013 na výstavišti v Šanghaji.

##wild##

Zdroj: Citroen