Přepychová řada DS nabídne brzy také SUV

V současné době má čínský trh rostoucí význam a toho je si vědoma i francouzská automobilka Citroen, která představí v příštím týdnu na šanghajském autosalonu koncept DS Wild Rubis. V pořadí se bude jednat již o třetí světovou premiéru značky Citroen na čínském území – vloni se v Pekingu ukázal shooting brake Numero 9 a v roce 2010 se v Šanghaji odhalil sportovní sedan DS9.

Nová studie s označením DS Wild Rubis disponuje délkou 4700 mm, šířkou 1950 mm, výškou 1590 mm a rozvorem náprav o hodnotě 2900 mm. Sečteno podtrženo, celkovou velikostí můžeme nový koncept přirovnat BMW X3, ovšem rozvorem náprav se podobá naopak většímu BMW X5. Odhalený koncept je postaven na modifikované platformě z modelu DS5 a jezdí po 21palcových litých kolech.

Citroen neuvedl žádné informace k pohonné jednotce, ale nastínil, že DS Wild Rubis nabídne plně plug-in hybridní technologie. Podle strategie aliance PSA se domníváme, že v motorovém prostoru se nachází 1.6litrový zážehový čtyřválec, jež pohání přední kola a naopak ta zadní žene elektromotor. Celkové poháněcí soustava by mohla nabídnout výkon 240 koní, který je přenášen neznámou převodovkou na všechna kola.

Pravděpodobně Čína se stane první zemí, ve které se začne sériové luxusní SUV prodávat během příštího roku. Naopak na evropském trhu bude zmíněný koncept v produkční podobě nést zřejmě označení DSX7 HYbrid-4. Ale konec dohadů, kompletní informace budou zveřejněny po debutu, který se koná 21. dubna 2013 na výstavišti v Šanghaji.

##wild##

Zdroj: Citroen