Při mytí auta v zimě hlídejte okolní teplotu a dbejte na sušení

Nejenom v létě, ale i v zimě je třeba vůz pravidelně mýt. Dokonce je to nezbytné, pokud ho chcete udržet stále v dobré kondici. Během zimy je to hlavně bláto, ale i sůl která na autě ulpí, a tak může způsobovat brzké poškození karoserii, podvozku, nebo výfukového systému. Umytí nečisto by mělo být samozřejmé. Jak ale o vůz správně pečovat?

Důležitá je okolní teplota

Při mytí auta v zimě hlídejte okolní teplotu. Ideální je, pokud je nad nulou. To nemusíte vůbec nic řešit a můžete auto umývat dle libosti. Pokud však teploty klesnou pod nulu, je dobré být na pozoru. Pokud se jedná o mycí boxy, kde je vaše auto uzavřeno a je zde udržována teplota nad bodem mrazu, nemusíte mít žádné obavy. Horší je to u bezkontaktních myček, které jsou mnohdy závislé na okolí teploty. V případě že je kolem nuly mohou být ještě použitelné. Čím více však začne teplota klesat, tím více doporučujeme je vynechat.

Dbejte na důkladné osušení

Opět mluvíme o situaci, kdy auto myjete při teplotách pod bodem mrazu. I proto doporučíme vynechat bezkontaktní myčky, které nemají možnost klasického sušené. Voda, co zůstane na vašem voze zmrzne, což může způsobit četné nepříjemnosti. U automatických myček doporučujeme nezapomínat na sušící program. A pokud je to možné, auto raději na závěr ještě otřete suchým hadříkem. Čím méně vody na něm při vyjetí do mrazivého počasí zůstane, tím lépe.

Pozor na riziková místa

Jaká místa jsou při mytí v zimě riziková? Je to především oblast samotných dveří, zavazadlového prostoru a také zámků. Tam může voda zamrznout a zkomplikovat vstup dovnitř. Někdy dokonce způsobí i poškození, při neopatrném otevírání.

Vosk jako dobrý pomocník

V zimě je vhodné auto takzvaně zakonzervovat pomocí vosku. Nejenom, že ochráníte karoserii, ale také eliminujete ulpívání nečistot na ní. A pokud už se nějaké přichytí, obvykle postačí proud vody a jsou pryč. Vrstva vosku se může jevit jako vhodná prevence před problémy a cesta, jak si mytí auta během zimy usnadnit

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora