Při přezouvání pneumatik lze ušetřit několika způsoby

4 New Tires That Change Tires Auto Repair Service Center

I když české zákony výslovně neříkají, že v zimním období musí řidiči povinně jezdit na zimní sadě pneumatik, v praxi tomu tak je. Policejní hlídka vás totiž může za jízdu na letních gumách pokutovat třeba v únoru i ve chvíli, kdy je vozovka suchá a po sněhu není ani památky. Na druhou stranu je přezouvání pneumatik hlavně otázkou bezpečnosti, a tak je v nejlepším zájmu každého z nás. V tomto článku vám tedy alespoň poradíme, jak při dodržování této zákonné povinnosti ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Cyklisté mají nový bič na řidiče. Jediná věta v zákoně jim dovoluje nejezdit ve vyhrazených pruzích

Celoroční pneumatiky?

Lidé, kteří hledají možné úspory v této oblasti, se často zastaví u takzvaných celoročních pneumatik, které lze skutečně mít nazuté po celý rok. Mají však poněkud horší jízdní vlastnosti jak v létě, tak v zimě. Příliš se nehodí do opravdu náročných podmínek, takže pokud byste na nich chtěli jezdit v českých horách, raději na ně zapomeňte. Přesto se mohou některým vyplatit, třeba jako obutí druhého auta v rodině, které je využíváno hlavně k popojíždění po velkém městě, kde nebývají problémy se sněhem.

Mohlo by vás zajímat:  S hezkým počasím se na silnice vracejí sváteční řidiči
mechanic-inflating-tire-checking-air-pressure-with-gauge
Zdroj obrázku: Freepik

Přezujte doma

Pneumatiky můžete přezout i svépomocí, ani v éře moderních aut, který už domácímu kutilství příliš nepřeje, nejde o náročný úkon. Výměnou za trochu námahy ušetříte čas i peníze, a navíc se nemusíte stresovat s tím, že autoservisy s rozumnými cenami mají většinou termíny zamluvené na týdny dopředu. Jen nezapomeňte, že na přezouvání je třeba hever, klíny nebo špalky, a momentový klíč odpovídající velikosti.

Nakupujte online

Podobně jako mnoho jiných produktů, také zimní pneumatiky dnes nejvýhodněji nakoupíte online, a to i když k ceně připočtete náklady na dopravu. Úplně nejvýhodnější pak bývá online nákup a osobní odběr, který ale u většiny pneumatik nepřipadá v úvahu, protože nejlevněji je nakoupíte v některém ze zahraničních online obchodů. Můžete se ale domluvit s přáteli či příbuznými, pneumatiky nakoupit hromadně a získat tak množstevní slevu.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/article/saving-money-on-vehicle-tires/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora