Při setkání s agresivním řidičem je nejdůležitější zachovat klid

Driver Car Is Outraged Wheel During Trip

Setkání s agresorem na silnici se stává v současné době poměrně běžnou zkušeností. Identifikovat takového řidiče je často poměrně snadné, jelikož ho charakterizuje typické chování. Mezi nejčastější znaky agresivního řidiče patří nadměrná rychlost, nedodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních vozidel, neustálé problikávání a používání klaksonu.

Nebezpečí na silnicích

Setkání s agresivním řidičem na silnici rozhodně nepatří mezi příjemné zážitky. Jsou s tím spojena různá rizika, která bychom neměli podceňovat. Ti, kteří se chovají agresivně za volantem, se často projevují stejně. Někteří se snaží pronásledovat jiná vozidla, vytloukat je nebo je blokovat. Jiní pak jezdí vysokou rychlostí a riskují kolize. To je dostatečný důvod, abychom byli opatrní a obávali se takových řidičů.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování s dětmi autem vyžaduje pravidelné přestávky a ochranu před horkem
Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se vyprovokovat

Nepodlehnout provokacím agresivního řidiče je klíčové. Není vhodné se mu vyrovnávat ve stejném duchu, vytahovat gesta, blikat na něj nebo na něj troubit. Tyto reakce často jen ještě více rozlítí řidiče a situace se může zhoršit. Na druhou stranu i plná ignorace může agresivního jedince vyprovokovat k dalším nebezpečným akcím. Je proto důležité zachovat klid a soustředit se na bezpečné ovládání vlastního vozidla. Informovat policii o agresivním řidiči a jeho chování je také rozumným krokem, aby se předešlo dalším nebezpečným situacím.

Mohlo by vás zajímat:  Regálový sklad představuje zhruba 25 000 dodávek denně

Jednoduché řešení

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyhnout agresivnímu řidiči, je změna směru jízdy. Pokud se s takovým řidičem setkáme, je nejlepší zvolit jinou trasu. Můžeme zastavit na odpočívadle, zajet na benzinovou pumpu nebo zvolit alternativní cestu s odbočením. I když to znamená více času a delší cestu, naše bezpečí by mělo být vždy na prvním místě. Tímto způsobem se zbavíme agresora a dorazíme do cíle bezpečně, což by mělo být naší prioritou vždy. Je také vhodné si zapamatovat registrační značku agresivního vozidla a případně ho oznámit policii, aby se takové chování nemohlo opakovat a aby bylo zajištěno bezpečí na silnicích pro všechny účastníky.

Zdroj: https://www.progressive.com/answers/how-to-deal-with-aggressive-drivers/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora