Při tankování lze ušetřit výběrem vhodné čerpací stanice i vytvořením zásoby paliva

Close Up Hand Holding Gas Pump

Takové to příjemné mrazení, které jsme kdysi zažívali, když jsme poprvé tankovali vlastní auto, je dávno pryč. Pro většinu z nás jde o otravnou rutinu, je třeba zajet někam na benzinku, což může být i dvacetiminutová zajížďka. Tankování samotné není nic příjemného, a i kdyby bylo, v poslední době se z toho stala poměrně drahá zábava. A to přesto, že ceny pohonných hmot se ze svých loňských rekordů pomalu, ale jistě vracejí na rozumnější hodnoty. I v dnešní době se ale dá rozumným přístupem k tankování ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Je jich stále více, přesto na nich neumíme jezdit. Pro některé řidiče je kruhový objezd noční můrou

Levné čerpací stanice

Nejdražší benzinky jsou podél dálnic a patří k velkým nadnárodním řetězcům. Nejlevnější jsou pak tradičně ty „bezejmenné“ a také čerpací stanice provozované velkými obchodními centry nebo velkoobchody. A zejména v posledních letech roste i v České republice počet samoobslužných čerpacích stanic, které dokážou srazit provozní náklady na minimum, a tak bývají nejlevnější široko daleko. Poohlédněte se, zda nějakou nemáte i ve svém okolí.

Zdroj obrázku: Freepik

Tankovat do kanystru není ostuda

Rozdíl mezi cenami u různých stanic může být i několik korun na litr. A tak když na nejlevnější stanici v okolí natankujete velký kanystr do zásoby, můžete ušetřit třeba i stovku. Kromě toho samozřejmě ušetříte i za cestu tam a zase zpátky. Důležité je ovšem mít vhodný prostor na skladování kanystru s benzínem či naftou, nejlépe garáž. Sklepy se k tomu příliš nehodí.

Mohlo by vás zajímat:  První fotky nového podoby Bumblebeeho

Údržbou k menší spotřebě

Asi nejvíce opomíjenou, a přesto zaručenou metodou, jak uspořit za pohonné hmoty, je adekvátní údržba auta. Dbejte na to, abyste pravidelně měnili olej, zabráníte tak zanesení i mechanickému poškození motoru, které snižují účinnost, a tím proporcionálně zvyšují spotřebu. Tu mimochodem také zvyšují i zdánlivé maličkosti, například nedostatečný tlak v pneumatikách. Dohuštění pneumatik je přitom otázkou několika minut, ušetřit však může i tisíce korun ročně.

Zdroj: https://www.nerdwallet.com/article/loans/auto-loans/easy-ways-to-save-money-on-gas
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora