Při výběru prvního auta málokdo hledí na rozumné parametry. Hlavní roli hrají emoce

Young Brunette Girl Wheel Driving Displays Documents

Dovršíme 18 let věku, získáme řidičské oprávnění a začneme se poohlížet po prvním autě. Ne každý má našetřeno tolik, aby to mohlo být auto nové. Logicky se tak výběr omezí podle toho, kolik máme v peněžence či peněz na účtu. V době čerstvé plnoletosti to nebývá žádná sláva a tomu se výběr primárně přizpůsobuje.

Technický stav je základ

Při výběru prvního auta, pokud máme omezený rozpočet, je základem sledovat především jeho technický stav. Čím méně peněz na koupi máme, tím více se nám do hledáčku budou dostávat různé vraky. S omezeným rozpočtem nelze čekat žádnou slávu, ale základem je najít auto ideálně bez koroze, které není slepováno z několika jiných a které v předchozích letech nemělo výrazné problémy na STK.

Mohlo by vás zajímat:  Na prvním místě bezpečnost: tipy pro řízení v zimním období

Design hraje roli

V osmnácti letech chce člověk zapadnout, a proto by při výběru prvního auta měl hrát roli také design. S vozem typu Fiat Multipla teenager moc parády neudělá. Ideální volbou jsou proto spíše klasické hatchbacky, které dobře vypadají a nabídnou také svou praktičnost. Nijak špatná nemusí být ani auta spíše menší, která se hodí především pro dívky, kterým usnadní manévrování ve městech.

Zdroj obrázku: Freepik

Optimální výkon

Riskovat se dá v jakémkoliv autě, přesto je vhodné myslet i na hodnotu výkonu. Ta přece jenom může ovlivnit samotnou agresivitu jízdy, hlavně pokud jde o různá zrychlování nebo nebezpečné předjížděcí manévry. Jako první auto se proto příliš nehodí různé ostré verze, které jsou typické jak svým designem, tak i navýšením výkonu oproti standardní sériové variantě.

Mohlo by vás zajímat:  Myčky dokonale umyjí vůz, mohou ho ale také poškodit. Vyplatí se dbát základních pravidel

Realita je zcela jiná

Realita mezi mladými je však při výběru prvního auta zcela jiná. Dominují především prestižní značky jako BMW nebo Audi. Často jde o starší auta  s vysokým nájezdem a ne dokonalého technického stavu. Dalším společným znakem je také výkonný motor. Tato kombinace je v reálném provozu značně nebezpečná, hlavně ve chvíli, kdy má majitel takového auta potřebu se co nejvíce předvádět.

Zdroj: https://bettermoneyhabits.bankofamerica.com/en/auto/buying-your-first-car