Přichází definitivní konec klasických fordů? Většina bude vytlačena crossovery

V současnosti vede automobilový svět kategorie crossoverů. Bohužel tento trend vytlačí z trhu spoustu klasických vozů, které budou později vytlačeny jedním univerzálním modelem. Z trhu by tak měli zmizet modely jako jsou Ford Modeo, Galaxy, S-Max.

Úpadek klasických fordů

Crossoveruje se dnes skoro všechno, ale nejčastější obětí těchto předělávek jsou Sedany a MPV. Velké změny se nevyhnou ani velice oblíbeným modelům jako je Mondeo, které se stalo celosvětově úspěšným vozem. Avšak doba jde dopředu a crossovery jsou žádány, je tedy možné, že se Galaxy, S-Max i Mondeo přetvoří do jednoho jediného modelu, který v sobě spojí výhody všech tří vozů a vznikne nový ikonický zástupce vozů střední třídy.

Dle odborníků je tah automobilek pochopitelný, crossovery táhnou a jeden atraktivní model by mohl mít větší prodejnost než všechny tři upadající vozy dohromady. Je pravda, že všechny tři modely v posledních letech v prodejnosti nijak nezáří. Prodeje v Evropě všech tří vozů nepřesáhli hranici sta tisíc prodaných vozů ani v součtu. Taková čísla pro automobilku samozřejmě nejsou pozitivní a není divu, že chtějí prodeje znovu nakopnout. A čím jiným než novým vozem.

Jaký bude nástupce?

Nástupce starých známých modelů by měl stavět na modulární platformě C2, na které stojí současná generace vozů Focus. Spekulace pak zmiňují také zážehové, a dokonce i vznětové motory se 48volty.
Nová vlajková loď střední třídy by se měla objevit již v roce 2021. Uvidíme, jak se nová éra automobilů značky Ford uchytí. Bude ale stavět na zvýšeném podvozku a požadavcích současných kupujících. Uvidíme, jak se všechno vyvine a jestli právě zažíváme zánik klasických fordů. Pravděpodobné ale je, že se automobilka bude snažit nabídnout zákazníkům design, který vychází z dnešních konkurenčních crossoverů. Je tedy možné, že na silnicích uvidíme ještě více dravých a poměrně vysokých aut.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Počet vozů má stále stoupat. Potom nastane trend sdílení aut

O Tomáš Dunajčík

V případě kontaktu využijte email: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora