Přijíždí nový Land Rover Defender V8 Bond Edition inspirovaný filmem No Time To Die

Oddělení Land Rover SV Bespoke vytvořilo nový Land Rover Defender V8 Bond Edition u příležitosti oslav 25. filmu o Jamesi Bondovi s názvem No Time To Die, před jeho světovou premiérou koncem tohoto měsíce.

Zájemci jej mohou objednávat ve verzi Defender 110 nebo 90 a je inspirován výbavou modelů Defender, které se objevily právě ve filmu No Time To Die. Nenápadný Defender V8 Bond Edition dostal rozšířený Black Pack s 22palcovými koly z lehkých slitin v barvě Luna Gloss Black, charakteristické přední brzdové třmeny v barvě Xenon Blue a označení Defender 007 na zádi.

Na míru šité prvky jako osvětlené lišty prahů s nápisem Defender 007 a speciálně vyvinutá animace na dotykovém displeji, která se objeví při spouštění multimediálního systému doplňují praktický interiér. V noci si zákazníci všimnou také jedinečné grafiky 007, která se objeví v kuželu světla v prostoru přede dveřmi vozu.

Interiér modelu Defender V8 Bond Edition, který je k dispozici pouze pro 300 zájemců po celém světě, má navíc také logo SV Bespoke a exkluzivní gravírování s označením ‚One of 300‘. Každý vůz projde oddělením SV Bespoke ve Velké Británii.

Mohlo by vás zajímat:  Audi představuje koncept zajímavého kombi

„Land Rover Defender V8 Bond Edition je exkluzivní verze nejvýkonnějšího sériového Defenderu, který byl kdy vyroben, inspirovaná auty z filmu No Time To Die. Potkávají se tak dvě velké britské značky a navíc je tento model oslavou 38 let trvajícího spojení značky Land Rover s Jamesem Bondem,“ řekl Finbar McFall, Land Rover Brand Director.

Ve filmu No time to die, který se dostane do kin po celém světě 30. září 2021, jsou v centru dění především modely Defender a Range Rover Sport SVR. Navíc se v některých scénách objeví take Range Rover Classic a Land Rover Series III.

Bond Edition vychází z nedávno představeného Defenderu V8, který je poháněn pětilitrovým, kompresorem přeplňovaným zážehovým motorem s výkonem 525 koní, točivým momentem 625 Nm a kombinovaným s osmistupňovou samočinnou převodovkou. Defender V8 90 zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 240 km/h.

Jedinečné naladění podvozku a převodovky, včetně na míru upravených pružin a tlumičů a nového elektronicky řízeného aktivního zadního diferenciálu propůjčuje Defenderu V8 agilnější a řidiče do děje vtahující jízdní vlastnosti s lepší kontrolou pohybů karoserie – to vše za doprovodu charakteristického zvukového projevu kompresorem přeplňovaného osmiválcového motoru.

Zdroj: TZ  Jaguar Land Rover

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora