Příležitost dělá zloděje. Tímto si o vykradení vozu každý řidič sám koleduje

Není nic horšího, než když přijdeme k autu a zjistíme, že bylo vykradeno. V tu chvíli si začneme pokládat otázku, proč právě naše auto. Odpověď je přitom celkem jednoduchá. Ne každý si hned připustí, že je to právě a jen jeho chyba. Jak se říká, příležitost dělá zloděje. Pokud nechcete, aby bylo právě vaše auto vykradeno, pozor na tohle.

Zkontrolujte uzamčení

To, že zmáčknete dálkové ovládání na klíčku, ještě nic neznamená. Ani to, že auto zabliká. Stále nemusí být zamčené. Stačí, aby jedny dveře nebyly dovřené, a auto nebude dostatečně zabezpečeno. Zloděj tak do něj má naprosto jednoduchý přístup. Základem bezpečnosti je po zamčení manuálně zkontrolovat, že kliky opravdu nejdou otevřít, a vy se můžete od auta s jistotou vzdálit. Nezapomeňte zkontrolovat také zavazadlový prostor, jelikož i ten může někdy zůstat odemčený.

Zdroj obrázku: Freepik

Vše ukliďte do zavazadlového prostoru

Auto není trezor. To si pamatujte, kdykoliv ho budete opouštět. Nikdy by v interiéru auta nemělo být nic, co by mohlo nalákat zloděje. Pro každého to navíc může být něco jiného. Nikdy v autě nenechávejte elektroniku, peněženku, mobily. Stejně tak schovejte třeba kabelky a batohy nebo i oblečení. To vše může zloděje zajímat. Když není možnost vzít si věc s sebou, uzavřete ji do zavazadlového prostoru, kde nebude vidět. Mnohem lepší je však cokoliv cenného v autě vůbec nenechávat.

Mohlo by vás zajímat:  Okna v autě se mohou zamlžit i v létě. Pomohou dva ovládací prvky

Zaparkujte na správném místě

Dobře zvolené místo pro parkování je také možností, jak zloděje odradit. Pokud necháte auto na tmavém, schovaném místě, možná ho ochráníte od neohleduplných řidičů, kteří by vám omlátili lak svými dveřmi. Takto umístěné auto ale může lákat zloděje. Ti mají klid na práci a bez povšimnutí mohou vzít z vozu, co jenom chtějí. Proto při výběru parkovacího místa vyberte raději frekventovanou, dobře osvětlenou lokaci, ideálně s bezpečnostními kamerami.

Zdroj: https://www.insurancechat.co.za/2012-10/are-you-aware-of-the-things-that-attract-thieves-to-your-car/