Příprava vozu na zimu

S příchodem zimních měsíců přichází povinnost přezutí pneumatik stejně zákonitě jako změna letního času na zimní. Podobně jako změna času nemá ani výměna pneumatik jen samé příznivce, realitou však je, že i zapřisáhlí odpůrci přezouvání tuto činnost musí vykonat, pokud nechtějí riskovat zbytečné problémy s dopravní policií. Ačkoli mohou někteří řidiči brblat, přezutí letních na zimní pneumatiky s sebou nese řadu výhod. Zásluhou měkčí směsi je totiž ovladatelnost vozidla na sněhu mnohem jednodušší.

Jízda na zimních pneumatikách je za špatného počasí bezpečnější již z toho důvodu, že výrazně zkracují brzdnou dráhu a umožňují větší výkony. Myslíte si přesto, že je v podstatě lhostejné, zda máte na svém vozidle letní pneumatiky? Bohužel jste na omylu! Je prokázané, že za špatného počasí ztrácí letní pneumatika značnou část své efektivity, a to na každém silničním povrchu. Základní rozdíl tkví v tom, že při nízkých teplotách se projeví výhoda speciální pryže, z níž jsou zimní pneumatiky vyrobeny – ta totiž netvrdne. Díky tomuto materiálu si mohou zimní pneumatiky déle uchovat svoje vlastnosti a maximální přilnavost.

Mohlo by vás zajímat:  Reklamní polepy na auta a další formy reklamy

Kde je ideální skladovat Vaše pneumatiky? Můžete je klidně skladovat i doma, je však nezbytné dodržet dvě zásadní pravidla. Kompletní kola by měla být pokládána na sebe do komínku a jednou za dva až tři měsíce by mělo dojít k jejich přeskládání, kdy by se měla umístit vrchní kola dospod a opačně. Před přezutím je také třeba dát pozor na hloubku vzorku, která je v Čechách určena hranicí 1,6 mm. V případě nějaké sněhové kalamity se však často může ukázat, že je to zoufale málo, a proto bude jen Vaší výhodou, pokud bude tato hloubka vyšší.

Mohlo by vás zajímat:  Vytuňte si auto k nepoznání - Artgarage Praha

Kdy přezout na zimní obutí? Již nyní je nejvyšší čas! Od roku 2011 jsou řidiči povinni používat zimní pneumatiky v období 1. 11 – 31. 3. Tento zákon má však své zvláštnosti. Řidič, jenž se chystá vyjet na silnici, je povinen mít na autě zimní pneumatiky, jestliže sníh či led na silnici už je, případně by podle předpovědi mohl být. Je na jeho otrlosti, zda se rozhodne riskovat, že ho během cesty nějaká sněhová přeháňka potká. Na některých silnicích je navíc použití zimních pneumatik v tomto termínu závazné a řidiči je musí mít na svém vozidle bez výjimky.

Mohlo by vás zajímat:  Půjčovna dodávek - Euro půjčovna

Barum Polaris 3 – zdroj www.pneu365.cz

Pokud máte obyčejné vozidlo a sháníte k němu odpovídající cenově dostupné pneumatiky, které příliš nezatíží Váš rozpočet, je možné doporučit třeba pneumatiky Barum Polaris 3, jež jsou známé po celé Evropě zásluhou svého výborného chování v dálničním provozu i během jízdy na sněhu v horských oblastech. Nejen je si můžete objednat kupříkladu na www.pneu360.cz, kde se dozvíte více nejen o jejich vlastnostech, ale můžete si objednat i z celé řady dalších druhů, z nichž některé jsou určeny také pro náročnější zákazníky.