Přišel na způsob, jak jezdit úplně zdarma. Majitelé spalováků zuří

Refuel 2157211 1280

Dá se jezdit zcela zdarma, s nulovými náklady na palivo? Ano, skutečně dá. Je k tomu třeba udělat několik věcí a potom může každý říci, že náklady na jeden kilometr jízdy jsou skutečně 0 korun. A to vše bez jakýchkoliv podvodů typu ujíždění od benzinových pump bez zaplacení. Daná metoda se stává stále populárnější a ukazuje, jakou výhody mají v tuto chvíli elektromobily oproti vozům se spalovacím motorem.

Krok 1: Pořízení elektromobilu

Aby bylo možné jezdit zdarma, je třeba si pořídit správné auto. Tím není žádné jiné, než elektromobil. Jejich vývoj jde výrazně dopředu, a tak lze na trhu najít už celkem široký výběr různých modelů, kdy u některých zaujme i celkem solidní dojezd. Je pravdou, že řadu lidí může odradit cena, ale faktem je, že díky dotacím a možnosti jezdit úplně zdarma se cenový rozdíl mezi vozy se spalovacími motory může velmi brzy rozplynout.

Mohlo by vás zajímat:  Opuštěný Nissan se prodává za pakatel. Kdo ho koupí, může zajímavě vydělat

Krok 2: Najít správnou nabíječku

Jakmile máte elektromobil, je třeba najít správnou nabíječku. Tedy místo, kde budete svému vozu dodávat potřebnou energii k jízdě. Ano, můžete sice nabíjet doma, nebo na rychlonabíječkách energetických společností, ale v obou případech bude nutné počítat s tím, že vás kWh bude něco stát. V takovém případě sice kilometr vyjde na pár desetníků, ale zdarma to není. Správná nabíječka je ta, kde za energii nic neplatíte. Takové často najdete u různých marketů nebo obchodních center. Stačí připojit vůz a zdarma nabíjet.

Mohlo by vás zajímat:  Semaforům je už více než 150 let
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Krok 3: Užijte si jízdu zdarma

Auto máte a místo kde nabíjet zdarma už znáte také. Rovnici tak můžeme uzavřít tím, že si lze užívat své bezplatné jízdy. Tuto možnost v současné době majitelé vozů se spalovacími motory nemají, jelikož nikde neexistuje čerpací stanice, která by jim naftu nebo benzín dávala zdarma. A ať mají sebeúspornější auto, náklady na jeden kilometr prostě mají a mít budou.

Krok 4: Snižujte i další náklady

A když už jezdíte zcela zdarma, proč nesnížit díky elektromobilu další náklady? Třeba ty spojené s vlastnictvím dálniční známky, kterou elektromobily mít nemusí. Stejně tak se s nimi v současné době může bezplatně parkovat na placených stáních například v Praze, což je další nemalá úspora, kterou mohou přinést. A tak můžete říci, že některé vaše konkrétní jízdy vás se vším okolo skutečně vyšly na nulu.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora