Příští rok se pojede VC Rakouska vozů formule 1

Kalendář formule 1 již v příštím roce obohatí nová evropská velká cena. Slovo nová tady ale příliš nesedí, neboť Bernie Ecclestone oficiálně potvrdil návrat do Rakouska, kde se naposledy jelo v roce 2003. 

Tehdy nesl okruh název A1-Ring. Od té doby se ale změnilo mnohé a to včetně vlastníka okruhu. Tím se stala společnost Red Bull v čele s miliardářem Dietrichem Mateschitzem. 

Za několik let byl okruh kompletně zrekonstruován a k vidění jsou na něm například závody DTM. O návrat do kalendáře přitom Red Bull Ring, jak zní oficiální název okruhu, už jednou žádal. Marně. Až nyní došlo k dohodě: „Dietrich Mateschitz a Bernie Ecclestone dosáhli dohody a formule 1 se tak v příštím roce vrátí do Štýrska,“ stojí v oficiáním prohlášení. Pevný termín staronové velké ceny zatím není znám, v médiích se spekuluje o šestém červenci. 

Mohlo by vás zajímat:  F1 2015 - VC Monaka

Bernie Ecclestone zároveň přiznal, že se příští rok nepojede více, než dvacet závodů. S plánovaným příchodem Ruska, Rakouska a New Jersey se však dostáváme na číslo 22. Kdo tedy půjde z kola ven? Čile se spekuluje především o VC Koreje, která se zatím nedaří plnit očekávání z hlediska návštěvnosti. Kdo to ale nakonec bude, oznámí Ecclestone nejspíše až na konci prázdnin. 

Zdroj: worldcarfans.com