Pro uživatele vozů Hyundai IONIQ 5 jsou nyní k dispozici OTA aktualizace informačního a zábavního systému

Ioniq 5 2

Funkce bezdrátových aktualizací OTA (Over-the-Air) je nyní dostupná pro všechny majitele a uživatele oceňovaného modelu IONIQ 5. Díky této nové funkci mohou nyní automaticky, pomocí bezdrátového přenosu, získávat pro svůj elektromobil pravidelné aktualizace nejen softwaru informační a zábavní systému ale i mapových podkladů navigačního systému, takže je již nemusí stahovat a instalovat manuálně nebo navštěvovat kvůli nim autorizovaný servis. IONIQ 5 je prvním modelem značky Hyundai v Evropě, který funkci OTA nabízí.

Bezdrátové aktualizace informačního a zábavního systému nabízejí majitelům Světového vozu roku 2022 řadu výhod, mezi něž patří vyšší úroveň komfortu a úspora času, protože si mohou zvolit, kdy a kde k bezdrátové aktualizaci jejich softwaru dojde. Majitelé modelu IONIQ 5 si navíc mohou být jisti, že je jejich vůz díky nejnovějším aktualizacím vždy aktuální a disponuje nejnovějšími funkcemi i mapovými podklady.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto otevírá nové centrum pro stavbu zkušebních vozů a prototypů

Chtějí-li majitelé připravit svůj IONIQ 5 na automatický příjem bezdrátových aktualizací, mohou buď navštívit svého místního prodejce, nebo aktualizovat informační a zábavní systém svého vozu prostřednictvím flash disku USB se základním softwarem (od verze 220211), který si mohou stáhnout z webové stránky Hyundai pro aktualizace softwaru.

Zdroj obrázku: Tiskové materiály Hyundai

Informační a zábavní systém modelu IONIQ 5 následně nový software automaticky stáhne a nainstaluje, jakmile bude nejnovější bezdrátová aktualizace dostupná. Zákazníci přitom mohou i během tohoto procesu veškeré dosavadní informační, zábavní a navigační funkce systému používat, protože proces stahování probíhá v pozadí. Po dokončení aktualizace bude prostřednictvím aplikace Bluelink® odesláno upozornění i do zákazníkova telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  BMW dále vylepšuje laserová světla

Hyundai bude poskytovat uživatelům dvě bezdrátové aktualizace informačního a zábavního systému ročně. První aktualizace bude k dispozici od června tohoto roku a bude k dispozici všem uživatelům s nainstalovaným základním softwarovým updatem (minimální verze 220211), druhá je v plánu na druhou polovinu roku 2022.

Zdroj: TZ Hyundai
Tomáš Dostál

O Tomáš Dostál

Kontakt na autora: tomas.dostal@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora