Problém s časovou náročností dobíjení elektromobilů vyřešen

Mnoho automobilek vidí budoucnost automobilového průmyslu v elektromobilech. Jedním z problémů, který jejich většímu rozšíření stále brání, je i nedostatek nabíjecích stanic či množství času potřebného k dobíjení baterií. Zdá se však, že se blýská na lepší časy.

Rychlejší než klasické tankování?

Firma ABB představila novou originální rychlonabíjecí stanici, která má umožnit bezkonkurečně nejrychlejší dobití baterií v dosavadní historii – na dojezd 200 km za pouhých osm minut. Pokud se chcete dozvědět detaily, máte štěstí, neboť rychlonabíjecí stanice Terra je k vidění na veletrhu Amper, který probíhá tento týden v Brně.

Vhodné hlavně pro dálnice

Miroslav Kuželka, ředitel elektromobility ve společnosti ABB, uvedl, že potenciál pro tyto rychlonabíjecí stanice firma spatřuje především v jejich umístění v okolí dálnic a hlavních silnic, kdy je vaším cílem „natankování“ za co nejkratší dobu, protože potřebujete co nejrychleji opět pokračovat v další cestě.

Z tohoto důvodu je vše vymyšleno tak, aby i instalace vydávacích stojanů Terry, například na již existujících čerpacích stanicích v okolí dálnic, byla co nejjednodušší.  Stojany navíc dokáží nabíjet i více aut různého typu najednou a zároveň plynule měnit při jejich příjezdu či odjezdu požadovaný výkon nabíjení. Mírnou nevýhodou těchto stanic může být pouze skutečnost, že pro prodloužení životnosti baterií se obecně doporučuje jejich pomalé dobíjení.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora