Proč je výhodné si sjednat povinné ručení online?

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, známé jako povinné ručení, musí být sjednáno na každé auto, které vyrazí na silnici. Už dávno však není nutné sjednávat tuto pojistku v kancelářích pojišťoven. Proč je výhodné udělat to online?

Mnoho lidí je stále věrno klasice a tak pojistku sjednávají přímo na pobočkách pojišťoven, ale také u prodejců automobilů. Ti chytřejší však využívají online možnosti. Proč? A jaké výhody to přináší? Podívejme se na velký přehled kladů.

Kdykoliv a odkudkoliv

Když se vydáme na pobočku pojišťovny, musíme obvykle cestovat. A také se přizpůsobit otevírací době. V případě, že je sjednáno povinné ručení online, jsme pány svého času my. Můžeme to udělat v podstatě kdykoliv, jelikož webová aplikace je dostupná nonstop. A také nemusíme nikam chodit, protože dostat se na příslušný web lze z počítače i notebooku, tabletu, stejně jako z mobilního telefonu. Stačí jenom být online.

Dle vlastních představ

Je běžnou praxí, že pracovníci pojišťoven tlačí své klienty do nevýhodných smluv. Cílem je, aby platili co nejvíce. A zaměstnanec měl nejvyšší provizi. U online sjednání se něčeho takového není důvod obávat. Vše bude dle vlastních představ. Někomu plně postačí jenom naprostý základ, jiný bude chtít pojištění odpovědnosti s řadou doplňků, které základní ochranu výrazně rozšiřují.

Za nejlepší cenu

Ceny pojistek se mohou lišit i o tisíce korun ročně. Jak ale mít tu skutečně nejvýhodnější? Není to nic složitého. Internetová povinné ručení kalkulačka totiž nespolupracuje jenom s jednou pojišťovnou, ale porovnává nabídky všech, co tuto pojistnou ochranu nabízejí. Díky tomu lze srovnat jejich ceny a vědět, kde je povinné ručení odpovídajících parametrů nejvýhodnější. Online sjednání tak vede i k nejlepší ceně.

Bez složité administrativy

Žádné desítky listů papíru a mnoho podpisů. Sjednanou smlouvu lze bez problémů potvrdit také online, provést platbu a následně je pojistka uzavřena. Zelenou kartu (která se už dnes tiskne na klasický bílý papír) stačí vytisknout na jakékoliv domácí tiskárně a od tohoto okamžiku lze s vozem bez obav vyjet. Pojistka je plnohodnotně sjednána a auto má požadovanou zákonnou ochranu.

Mohlo by vás zajímat:  Vliv na délku brzdné dráhy má několik faktorů. Většina řidičů se obává zcela zbytečně

Nejenom pro nové klienty

Povinné ručení online nemusí sjednávat jenom ten, kdo si právě koupil nový nebo ojetý automobil. Tuto možnost může využít i ten, který již auto a pojistku má. Ale ne příliš výhodnou a uvažuje o změně. Právě porovnání cen mu může otevřít oči v tom, kolik peněz lze ročně ušetřit jenom tím, že přejde jinam.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora