Proč je výhodné si sjednat povinné ručení online?

Crashed Car 2727666 1280

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, známé jako povinné ručení, musí být sjednáno na každé auto, které vyrazí na silnici. Už dávno však není nutné sjednávat tuto pojistku v kancelářích pojišťoven. Proč je výhodné udělat to online?

Mnoho lidí je stále věrno klasice a tak pojistku sjednávají přímo na pobočkách pojišťoven, ale také u prodejců automobilů. Ti chytřejší však využívají online možnosti. Proč? A jaké výhody to přináší? Podívejme se na velký přehled kladů.

Kdykoliv a odkudkoliv

Když se vydáme na pobočku pojišťovny, musíme obvykle cestovat. A také se přizpůsobit otevírací době. V případě, že je sjednáno povinné ručení online, jsme pány svého času my. Můžeme to udělat v podstatě kdykoliv, jelikož webová aplikace je dostupná nonstop. A také nemusíme nikam chodit, protože dostat se na příslušný web lze z počítače i notebooku, tabletu, stejně jako z mobilního telefonu. Stačí jenom být online.

Mohlo by vás zajímat:  Život v autě: Jak nejlépe využít Toyotu Proace Nomad

Dle vlastních představ

Je běžnou praxí, že pracovníci pojišťoven tlačí své klienty do nevýhodných smluv. Cílem je, aby platili co nejvíce. A zaměstnanec měl nejvyšší provizi. U online sjednání se něčeho takového není důvod obávat. Vše bude dle vlastních představ. Někomu plně postačí jenom naprostý základ, jiný bude chtít pojištění odpovědnosti s řadou doplňků, které základní ochranu výrazně rozšiřují.

Za nejlepší cenu

Ceny pojistek se mohou lišit i o tisíce korun ročně. Jak ale mít tu skutečně nejvýhodnější? Není to nic složitého. Internetová povinné ručení kalkulačka totiž nespolupracuje jenom s jednou pojišťovnou, ale porovnává nabídky všech, co tuto pojistnou ochranu nabízejí. Díky tomu lze srovnat jejich ceny a vědět, kde je povinné ručení odpovídajících parametrů nejvýhodnější. Online sjednání tak vede i k nejlepší ceně.

Mohlo by vás zajímat:  Komentář: Nový zákon o předjíždění cyklistů ve vzdálenosti 1,5 metru je správný. Jen škoda, že byla snížena pokuta

Bez složité administrativy

Žádné desítky listů papíru a mnoho podpisů. Sjednanou smlouvu lze bez problémů potvrdit také online, provést platbu a následně je pojistka uzavřena. Zelenou kartu (která se už dnes tiskne na klasický bílý papír) stačí vytisknout na jakékoliv domácí tiskárně a od tohoto okamžiku lze s vozem bez obav vyjet. Pojistka je plnohodnotně sjednána a auto má požadovanou zákonnou ochranu.

Nejenom pro nové klienty

Povinné ručení online nemusí sjednávat jenom ten, kdo si právě koupil nový nebo ojetý automobil. Tuto možnost může využít i ten, který již auto a pojistku má. Ale ne příliš výhodnou a uvažuje o změně. Právě porovnání cen mu může otevřít oči v tom, kolik peněz lze ročně ušetřit jenom tím, že přejde jinam.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora