Proč si sjednat povinné ručení online?

Povinné Ručení

Potřebujete si na svůj automobil sjednat povinné ručení? Pokud máte v plánu stavit se na pobočce pojišťovny, sjednat si pojistku přímo u prodejce, nebo se domluvit s pojistným zprostředkovatelem, raději nato zapomeňte. Proč? Jelikož mnohem lepší možností je sjednat si povinné ručení online. Pokud nevíte proč, podívejte se s námi na hlavní výhody této možnosti. Jejich výčet je poměrně bohatý a rozhodně vás přesvědčí o tom, že ať už budete v budoucnu kupovat nový nebo ojetý automobil, cesta k nové pojistce by měla být vždy jasná.

Budete si moci vybírat

Když oslovíte konkrétní pojišťovnu, musíte si nutně vybrat vaše povinné ručení jenom z těch produktů, které má dispozici. A to je celkem omezující, zvláště v případě, kdy potřebujete něco navíc, nebo máte o pojistce jinou představu. A právě z toho důvodu je internet dobrou volbou, jelikož zde můžete uskutečnit povinné ručení srovnání. Tedy postup, kdy si budete moci porovnat jednotlivé nabídky a díky tomu si nejenom udělat přehled o tom, co která pojišťovna nabídne, ale budete mít také přehled o tom, jaká možnost je tou vyloženě nejlepší. Přesně totiž uvidíte jednotlivé parametry a jednotlivé možnosti, které budou s pojistnou ochranou přímo spojeny.

Mohlo by vás zajímat:  Rekuperovat nebo plachtit: Názory na to co je lepší se různí

Pojistku si navolíte dle svých představ

Velkou výhodou při sjednání online je také to, že si pojistku budete moci sami navolit. A to přesně podle toho, jak si přejete, aby vypadala. Nemusíte se omezovat na konkrétní nabídky pojišťoven, jelikož si sami zvolíte, jak má váš produkt vypadat a následně se vám už zobrazí konkrétní pojišťovny a produkty, které vašim potřebám vyhovují. Díky tomu budete mít pojistnou ochranu přesně podle svých představ. A jaké jsou konkrétní možnosti, na které budete moci hledět? Patří sem třeba:

  • Výše pojistných limitů
  • Rozsah pojistného krytí
  • Doplňkové služby a ochrana

Sjednáte pojistku za nejlepší možnou cenu

Další výhodou toho, že sjednáte povinné ručení online je i možnost získat skutečně tu nejnižší možnou cenu, která na trhu je. Nemusíte se tak přizpůsobovat nabídce na pobočce, nebo nabídkám pojišťovacích agentů. Online vám bude k dispozici kalkulačka povinného ručení, pomocí které si cenu pojistky jednoduše zjistíte a vypočítáte. Navíc nepůjde o žádnou orientační ceníkovou cenu, jelikož po zadání všech potřebných parametrů se bude jednat o cenu, která bude aktuální a platná, a za tu si můžete svou pojistnou ochranu ihned online sjednat. Tato výhoda jde ruku v ruce i s tou druhou, kterou je jistota, že proces výpočtu bude realizován napříč všemi pojišťovnami. Jakmile budete znát všechny přesné ceny, budete mít jistotu toho, že si můžete porovnat a vybrat tu nejvýhodnější. Když se na nabídky podíváte blíže, zjistíte, že ročně není problém ušetřit třeba i desítky procent při porovnání levných a drahých variant.

Mohlo by vás zajímat:  Bridgestone představuje na veletrhu virtuální město budoucnosti včetně vyspělých řešení pro mobilitu

Uzavření smlouvy zvládnete za pár minut a z pohodlí domova

Není třeba kamkoliv jezdit, a podřizovat se otevírací době poboček, nebo časům, kdy mají volno pojišťovací agenti. Když se rozhodnete sjednat si pojistku online, můžete tak učinit z pohodlí svého domova a pochopitelně i kdykoliv. V jakoukoliv denní nebo noční hodinu. Také nezapomínejte na to, že vám k tomu postačí jenom připojení k internetu a jakékoliv zařízení s přístupem na web. Tím může být třeba:

  • Počítač nebo notebook
  • Tablet
  • Chytrý mobilní telefon

Také se není třeba obávat toho, že by sjednání pojistky bylo jakkoliv dlouhé. Stačí jenom pár minut vašeho času. Srovnávač povinného ručení vám přesně předloží konkrétní informace, které do příslušných políček vyplníte. Jedná se o informace jak o vás, jako majiteli nebo provozovateli vozu, tak i informace o automobilu, které vyčtete například z technického průkazu. Vše je tak jednoduché, že vyplnění těchto informací zvládne i méně zkušený uživatel počítačů.

Mohlo by vás zajímat:  Test 2021 VW Caddy 2.0 TDI: Větší a lepší

Bez složité administrativy

Posledním důvodem, proč si sjednat pojištění touto cestou je také to, že se vše obejde bez složité administrativy. Není třeba obávat se toho, že budete vyplňovat různé tištěné formuláře, nebo že budete muset cokoliv podepisovat. Nic z toho v tomto případě nehrozí. Vše vyplníte online a samotný vygenerovaný návrh smlouvy stejným způsobem potvrdíte, kliknutím myši. Pokud jde o platbu, tak tu dnes není problém uskutečnit pomocí vaší platební karty. Nejenom, že stačí pouze vyplnit několik údajů, ale také máte jistotu, že pojistka bude obratem zaplacena, díky čemuž může ihned začít platit. A tak jedinou administrativou pro vás bude v podstatě jenom to, že si vygenerujete zelenou kartu, kterou si vytisknete na své domácí tiskárně. Ta k prokázání plně stačí, a to do doby, než vám klasicky poštou přijde onen jasně zelený originál.