Prodat vůz na vlastní pěst může být výzva. Vsaďte na dobrý dojem a jednejte fér

Prodej ojetého automobilu vypadá na první pohled jako banální záležitost, ale nezapomínejte na určité postupy a věci, na které je potřeba pamatovat. Hlavně nezapomínejte, že nárok na poslední slovo máte vždy vy. Pokud necháte tuto práci autobazaru, ušetříte si mnoho času a starostí, zároveň dostanete méně peněz, svůj vůz můžete nechat zapsat na protiúčet během koupě nového vozu. Pokud se ale rozhodnete jednat na vlastní pěst, dostanete více peněz. Musíte si ale poradit s inzercí, čištěním auta, fotografiemi i zkušebními jízdami.

Buďte důvěryhodní a vyvarujte se hrubek

Nákup ojetého automobilu je určitým způsobem risk, většinou dopadne koupě v pořádku, ale když nastane problém, může to způsobit újmu na psychice. Působte uvolněně a vyvarujte se nátlaku vnucování, používání velkých písmen a vykřičníků, samotná prezentace nabídky dělá hodně. Při psaní textu se vyvarujte hrubek. Pokud si nejste jistí, přenechejte tento text odborníkovi, který jej přepíše za vás.

Před samotnou inzercí nechte svůj vůz prohlédnout v servisu. Nejde o závratnou investici, ale budete mít jistotu, že je vše v pořádku, a tuto cenu můžete zahrnout do prodejní ceny.

Mohlo by vás zajímat:  Ukryté indikátory na stěračích poradí se správnou výměnou, ale řada řidičů o nich vůbec neví
Zdroj obrázku: Freepik

Znejte cenu a nachystejte si vůz na focení

Stanovení ceny může být ošemetné, určitě porovnejte svůj vůz s ostatními na internetu, rozhodně nejděte nad cenu nebo naopak pod, zvolte zlatý průměr nebo lehce nadprůměr, abyste mohli případně vyjednávat o ceně. Určitě ale nejděte pod cenu, kterou jste si stanovili jako hraniční.

Svůj vůz si nachystejte k pořízení fotek. První dojem totiž dělá hodně, proto své auto pořádně očistěte jak zevnitř, tak i zvenku. Jakmile máte vůz připravený k focení, pořizujte fotky, jako bývají u renomovaných autobazarů. Pro lepší představu zachyťte čelo automobilu a lehce z profilu.

Buďte pravdomluvní

Zachováte-li otevřenost ohledně historie použití automobilu včetně oprav, získáte si tím kupce a zároveň se vyhnete špatnému svědomí, že jste lhali. Pokud můžete doložit faktury, servisní knihu, tak tím více získáte na důvěryhodnosti. V inzerátu kromě ceny napište také počet najetých kilometrů, přesný technický stav, počet majitelů a unikátní kód VIN. Stejně tak vyžadujte pravdu i od samotného kupce a vyhněte se nákupu na splátky.

Zdroj: https://www.nerdwallet.com/article/loans/auto-loans/7-simple-steps-to-selling-your-car