Prodejci ojetin dobře ví, jak auto vyfotit. Slibný vůz může být ve skutečnosti starý vrak

Je to nejenom důkladný a pravdivý popisek, který pomůže vyvolat zájem kupujících o prodávané auto. Jsou to také fotografie, které mohou nalákat. Cílem každého prodávajícího je nafotit svou ojetinu co nejlépe. Mnozí však míří až za hranu morálky a snaží se podvádět. Jak? Poznat to nemusí být až tak těžké.

Fotky plné filtrů

Upravit fotografii dnes není nic těžkého. Už dávno není nutné mít drahé grafické programy. Stačí k tomu mít chytrý telefon a pár jednoduchých aplikací. Ty pomocí filtrů dokážou úplné zázraky. Auto, které v reálu vypadá ošuntělé a nevzhledné, může po aplikaci několika zkrášlujících filtrů klidně vypadat skoro jako nové.

Chybějící část

Většina inzertních serverů dovoluje vkládat opravdu dostatek fotek. Je proto vhodné projít všechny a zaměřit se na to, zda nějaká nechybí. Pokud vám přijde, že ve fotogalerii je záměrně vynechána určitá strana auta nebo určitý úhel, buďte na pozoru. Může to být známka toho, že právě tady není s autem něco v pořádku. Požádejte prodejce o dodání fotografie, pokud se bude zdráhat, dejte od koupě ruce pryč.

Zdroj obrázku: Freepik

Roční období

Je léto, slunečno, horké teploty, ale v inzerátu vidíte automobil nafocený v sychravém počasí, na silnici, kde jsou zbytky sněhu? I to by vás mělo varovat. Fotografie buď vůbec neodpovídají inzerovanému autu, nebo je auto k prodeji už několik měsíců. Že o něj není nijak velký zájem, je další důvod, proč myslet na opatrnost. Jistě se před vámi našla řada jiných zájemců, kteří ho z logických důvodů odmítli.

Nekvalitní fotografie

I průměrný mobil dnes dokáže udělat obstojnou fotografii. A to i v rukou amatéra. Pokud jsou fotky auta až nepřirozeně rozmazané nebo v malém rozlišení, je opět dobré být na pozoru. Nekvalita fotek pomůže snadno skrýt různé nedokonalosti, které by jinak byly vidět. I tady je dobré přiřadit stav snímků faktu, že prodejce ojetiny chce něco utajit.

Zdroj: https://www.marketwatch.com/story/the-5-biggest-lies-in-auto-ads-2017-08-21