Prodejnost v Číně jí dlouhodobě klesá. Přesto bude vůz Škoda Kamiq GT prodáván jenom tam. Na Evropu zapomeňme

Klasická Škoda Kamiq je celosvětovým modelem. Kromě této verze však bude k dispozici i varianta Škoda Kamiq GT. Ta však nebude dostupná u nás, jelikož jde o vůz výhradně pro čínský trh. A to i přesto, že prodeje na něm Škodovce dlouhodobě klesají. Je otázkou, zda objem prodaných vozů je stále natolik velký že se automobilce vyplatí směřovat novinky výhradně pro tuto lokalitu, nebo zda má být Škoda Kamiq GT vozem, který bude mít za cíl opět zvýšit dlouhodobě upadající zájem. Nebýt většího odbytu na východě Evropy a v Rusku, byla by prodejnost vozů Škoda o několik desítek procent nižší než loňský rok.

Stejně jako Škoda Kodiaq GT

Nutno říci, že verze Škoda Kamiq GT není prvním vozem, který je určený výhradně pro čínský trh. Vlastně se jedná o druhý počin v pořadí. Jako první to byl model Škoda Kodiaq GT, který byl navržen a určen výhradně jenom pro Čínu. V jeho šlépějích jde nyní i tato aktuální novinka. Podle prvotních skic které jsou k dispozici je třeba říci, že vůz vypadá velmi povedeně.

Zcela nové auto

Trh v Číně je pro mnoho automobilek velmi specifický a Škodovka v tomto směru není výjimkou. I proto právě sem míří vozy, které nemají s těmi evropskými nic společného. Škoda Kamiq je toho důkazem, jelikož tento model je v Číně postavený na úplně jiné platformě, než je tomu v rámci Evropy. Čína je však natolik velký trh, že se automobilkám očividně vyplatí provádět tyto změny.

Představení začátkem listopadu

Podívat se na to jak nová Škoda Kamiq GT určená pro čínský trh vypadá můžete zatím jenom díky skicám. Na oficiální představení je nutné si počkat. A to konkrétně do 4. listopadu, což je datum oficiální premiéry. K tomu má dojít v čínském Tchien-ťinu. V tento den by mělo být i kompletně jasno o samotných specifikacích tohoto na první pohled zajímavého modelu.

Mohlo by vás zajímat:  Mondial de l'Automobile 2014 - Praktické informace

 

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora