Projížďka Peugeotu 208 T16 na trati Tour de France

Francouzská značka Peugeot zveřejnila další video, ve které představuje momentálně svoji nejbrutálnější káru od dob speciálů 205 T16405 T16. Ano, uhodli jste, jedná se o nejnovější 208 T16, která se momentálně proháněla po nejznámějších cyklistických kopcích v rodné Francii a brala to jako přípravu na Pikes Peak 2013.

Již dříve jste si mohli na našich webových stránkách zhlédnout první video s 208 T16,  které proháněl jeho „taťka“ Sébastien Loeb na asfaltových cestách. Nyní Peugeot vzal 208 T16 na jednu z nejostřejších zatáček ve Francii – je v Le Ventoux, což je také etapa Tour de France a francouzská automobilka z ní použila asi šest posledních kilometrů.

Samotný Loeb zavtípkoval: „Máte mnohem větší šanci mě pří výjezdu na vrchol vidět v autě než na kole“. A dále prohlásil: „Je to důležité, protože Pikes Peak se hodně odlišuje od pěkné, čisté trati. Je nezbytné, abychom otestovali auto v terénu, který je mnohem bližší tomu, který nás čeká ve Státech. Tato cesta nám dá o tom nějakou představu“.

Mohlo by vás zajímat:  První test Saabu 9-3 TTA

Teď už se pohodlně usaďte a sledujte video, ve kterém uslyšíte krásně prskavý zvuk závodního speciálu, ke kterému se na čas připojí i znamenitý učitel – Peugeot 405 T16.

##208pp##

Zdroj: Peugeot