Projížďka v neobvyklém Ferrari

80. léta byla pro motorsport jakousi zlatou érou. Ve formuli 1 válel Ayrton Senna s Alainem Prostem a v rally na sebe všechnu pozornost strhávala monstra skupiny B. Přesto, že tradičnější destinací Ferrari je určitě první kategorie, popularita skupiny B donutila i Maranello vyvinout podobné monstrum.

A tak přišlo na svět řádně upravené Ferrari 288 GTO, které mohlo a mělo soutěžit s auty jako Porsche 959, Peugeot 205 T16 nebo Audi Quattro S1. Z důvodu tragické nehody Henriho Toivonena na korsické rally v roce 1986 však k těmto soubojům nikdy nedošlo. 

Mohlo by vás zajímat:  Největší nevýhoda plug-in hybridů se ukáže při nabíjení. Majitelé pak litují, že nemají elektromobil

Dnes si můžeme speciální 288 GTO, které byla vyrobeno v homologační sérii 272 kusů, připomenout prostřednictvím videa od skupiny nadšenců, která se skrývá za přezdívkou TaxTheRich100. Ti vzali pohrobek slavné skupiny nejen na projížďku po asfaltu, ale také do lesa nebo vesnice. Na zbytek se už podívejte v následujícím videu – stojí za to!

##gto_becko##

Zdroj: TaxTheRich100, youtube.com, worldcarfans.com