Prokop potvrdil své umístění, Loprais se trápí, Šoltys už nejede. To je aktuální Dakar

Desert 1748462 960 720[1]

Osmá etapa Rallye Dakar je za námi. S napětím jsme sledovali naše posádky a nyní přinášíme pravidelný výsledkový servis. Dobrou zpráva se týká automobilové posádky Prokop, Tománek. Ta špatná kamioňáka Lopraise, kterému se přestává dařit.

Automobily

Zde naše posádka Prokop, Tománek zajela 8. etapu dakarské rallye na 7. pozici. A to se ztrátou, která ne vítěznou francouzskou posádku Loeb, Elena činila -28:36. Toto sedmé místo je potvrzením kvalit našeho závodníka, která dlouhodobě drží stejnou pozici v průběžném pořadí. Ta se i nadále nemění a tímto umístěním byla upevněna. Dobré umístění má i Ouředníček, kterému jenom o kousek unikla TOP20. Skončil v etapě na 21. pozici.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota nabídne nový Hilux i v Evropě

Motocykly

Jestliže kategorii motocyklů sledujete dlouhodobě, jistě víte, že naši jezdci obvykle dojíždí za dvacátým místem. Na druhou stranu je třeba dodat, že toto umístění drží stabilně. Jinak tomu není ani nyní. Na 20. místě dojel nejlepší z našich Engel. O 8 míst hůře dojel Brabec. V dalším výčtu nelze zapomínat na místo 44. které bere Vlček a také na pozici 61, kde dojel Veselý. Poslední z našich byla Novotná, které patří 70. pozice.

Kamiony

Jestliže sledujete výsledky Rallye Dakar pravidelně, potom víte, že Loprais se poslední etapy spíše trápí. Nejprve problémy s vozem, minule ne příliš povedená jízda a ani poslední 8. etapa neukazuje na výrazný posun. Loprais dojel etapu na 7. místě, a to se ztrátou 0:55 na vítěze, kterým se stal Rus Sotnikov. Nutno dodat, že Loprais je také náš jediný zástupce v kategorii kamionů, jelikož Šoltys byl nucen ze závodu odstoupit. Důvodem byl fakt, že se v předchozí 7. etapě zahrabal v písku a jeho vytažení a příjezd do bivaku proběhlo bohužel pozdě. Z hlavního závodu byl podle pravidel vyřazen.