Proti vlhkosti v autě stačí přidat na podlahu jedinou věc. Zamlžování oken už nemusí být problém

Rainy Day Car Window

Na zamlžování oken má vliv celá řada věcí. Pochopitelně je to počasí, vlhkost vzduchu, rosný bod. Stejně tak má vliv i samotný řidič nebo pasažéři. Stačí, když jdou ke svému vozu sněhem nebo mokrem. V tu chvíli přinesou do vozu na svých botách mnoho nežádoucí tekutiny, která začne zvyšovat vlhkost uvnitř auta a bude mít přímý vliv na zamlžená okna. Jednoduchý trik však pomůže problém vyřešit.

Očistěte své boty

Když jdete k autu po mokré silnici, není až tolik možností, jak na vodu na botách vyzrát. Máte možnost boty o sebe lehce oklepat, ale přesto jí na obuvi celkem dost zůstane. U sněhu je to jiné. Sníh se často nabalí a tady je bezpodmínečně nutné boty před usednutím do vozu o sebe nebo o podběh auta důkladně oklepat. Jak proto, že eliminujete nošení vlhkosti do vozu, tak proto, že si podlahu svého auta tolik neznečistíte.

Mohlo by vás zajímat:  Celosvětové prodeje skupiny PSA v prvním pololetí dosáhly jednoho milionu vozů
Zdroj obrázku: Freepik

Co se stane s vodou nebo sněhem?

Po dojetí do cíle jsou často boty již suché. Co se tedy s vodou nebo sněhem z bot stalo? Jednoduché, sníh roztál a voda stekla na podlahu vašeho vozu. A tady se vsákla. Buď přímo do podlahy, pokud nepoužíváte žádné koberečky, nebo se vsákla do textilních koberečků. Ty sice mohou vypadat designově pěkně, ale v zimě přinášejí problémy. Těmi je jejich značná savost, která přispívá ke vzniku vlhkosti uvnitř vozu.

Mohlo by vás zajímat:  Koupí elektromobilu výdaje nekončí. K samotnému nabíjení jsou potřeba další nečekané investice

Drobná úprava pomůže

Co může pomoci proti tomu, aby se uvnitř vozu nadměrně držela vlhkost? Je to jednoduché. Stačí stávající látkové koberečky vyměnit za ty gumové. Ty mají nulovou savost, což v praxi znamená, že se voda drží v nich. Po každé jízdě tak stačí gumový kobereček plný vody vyndat a vylít vedle auta. Vody v interiéru, a tedy i následné vzdušné vlhkosti, bude minimum. Navíc toto řešení je z hlediska údržby i mnohem praktičtější. Negativa však má. Je to hlavně vzhled, který rozhodně není ideální, a nutno říci, že gumové autokoberce nepůsobí v autech moc líbivě. Praktičnost ale design převyšuje.

Zdroj: https://knowhow.napaonline.com/winter-rubber-floor-mats-buy-vehicle/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora