Průměrné ojeté auto se prodává za 230 tisíc. Je to víc, než stojí nový vůz

Autos 3291379 640

Koupit ojeté auto je pro většinu lidí možnost, jak být mobilní a mít možnost jednoduché dopravy tam, kam potřebujeme. Nutno však dodat, že průměrné ceny ojetin celkem výrazně stoupají. Poslední data, která máme k dispozici pocházejí z loňského roku a říkají, že průměrné ojeté auto je nabízeno za celkem vysokou sumu.

Téměř 230 000 Kč

Když se na tuto sumu podíváme blíže, tak se průměrné ojeté auto prodává za částku 228 000 Kč. Jedná se o klasický průměr, což znamená, že v bazarech najdete jak auta levnějším, tak samozřejmě dražší. Součet veškerých cen, které jsou vyděleny počtem nabízených aut však dá právě tuto sumu. Jistě jste překvapeni, že je celkem vysoká, protože nákup ojetiny volí lidé hlavně z důvodu, že je to podstatně výhodnějším než nákup auta nového. U něho už v podstatě hned po opuštění autosalonu klesne jeho hodnota. A první roky provozu to pokračuje.

Mohlo by vás zajímat:  Alfa Romeo Spider 1750 na prodej

Průměrná ojetina stojí více, než nový vůz

Co je celkem paradoxním faktem je to, že oněch 228 000 Kč je sumou, za kterou buď pořídíte průměrnou ojetinu, nebo si za ni můžete klidně koupit i nové auto. V tu chvíli máte vůz, u kterého nemusíte řešit co s ním dělal předchozí majitel, u kterého nemusíte mít obavy z toho, že byl bouraný, ani se nemusíte bát případných oprav, jelikož i na auto se vztahuje minimálně dvouletá záruka, u některých automobilek i prodloužená.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari Dino 208 - Levná touha se může splnit

Jaké nová auto pořídíte do této částky?

Jak jsme uvedli výše, data o průměrné ceně ojetin se týkají roku 2019. Ta pro letošní rok zatím neznáme. Aby bylo porovnání objektivní, je dobré podívat se na to, kolik nových aut bylo možné právě v tomto roce pořídit za cenu, která 228 000 Kč nepřesáhla. A bylo jich opravdu dost.

Náš výčet zahrnuje třeba Citroën C3, dále modely Dacia Logan nebo Sandero, Fiat Panda, Hyundai i10, Kia Picanto, nebo také Škoda Citigo, i Toyota Aygo. To vše jsou auta, která jsou nová a cenou nepřesahovala průměrnou cenu ojetiny.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora